Προς το περιεχόμενο

Koκκινο Τριανταφυλλο εκτελεση σε λα φαλτσορε


brougos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν ξέρω αν φταίει η περιστροφή της γης, το φαινόμενο doppler ή μια οξεία λοιμώδης ιγμορίτιδα ανάμεσα στα μέλη της χορωδίας πάντως (τονικά) η χορωδία ακούγεται (to say the least) σαν να ψάχνει να βρει τη νότα (και τελικά να την βρίσκει λίγο "πιο δίπλα").

 

Δεν είναι αστείο όμως. Είναι απλά μια κακή στιγμή.

 

(@Brougos, ακόμα δεν εξήγησες το σκεπτικό με το οποίο άνοιξες το θέμα. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το "λο" του τριαντάφυλλου κοντεύει να γίνει γαϊδουράγκαθο, μη τρελαθούμε κιόλας ρε παιδιά. Εντάξει, η χορωδία δεν τα καταφέρνει σε όλα τα σημεία, αλλά εδώ το ίδιο κάνουν δεκάδες αδρά αμειβόμενοι α(η)οιδές/-ες.

 

Από κει πέρα, το σκηνικό μου θυμίζει συναυλία επαρχιακού συλλόγου δημοδιδασκάλων, τραπεζικών ή δημοτικών υπαλλήλων, ένα παρακμιακό κλίμα. Μου βγάζει μια μελαγχολία που με γυρίζει στην επαρχία των 70's και των 80's, με τις μίζερες "κοινωνικές εκδηλώσεις" το απόγευμα μιας γκρίζας Κυριακής.

 

Από την άλλη προφανώς οι κυρίες και οι κύριοι έχουν ένα χόμπι για να γεμίζουν τις ώρες και να σκοτώνουν το χρόνο του (και ενίοτε κάνα άσμα ... side effetcs). Όχι γέλιο δε μου βγάζει με τίποτα, απλά θα προσπερνούσα, αλλά γούστα είν' αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(@Brougos, ακόμα δεν εξήγησες το σκεπτικό με το οποίο άνοιξες το θέμα. )

+ 1000

 

διαβάζοντας και τις 4 σελίδες του θέματος δεν καταλαβαίνω γιατί γράφετε-απαντάτε ρε παιδιά (συγγνώμη, δεν το λέω αλλαζονικά).

επίσης θέλω να δώσω τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου σε αυτούς που έχουν χώσει τα karma -

σ' αυτούς που τα 'χουν χώσει. χαχαχααχχαχαα στο ελλάντα του pasok μόνο στο noiz υπάρχει αξιοκρατία. χαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως να σας πω πιο πολύ με χαλάει ο άθλιος ήχος που βγάζουν παρά τα φάλτσα. Ξέρεις το φωνάζουμε κ λίγο δε τραγουδάμε ακριβώς, και θυμίζει όντως κάτι τέτοιο,

 

Από κει πέρα, το σκηνικό μου θυμίζει συναυλία επαρχιακού συλλόγου δημοδιδασκάλων, τραπεζικών ή δημοτικών υπαλλήλων, ένα παρακμιακό κλίμα. Μου βγάζει μια μελαγχολία που με γυρίζει στην επαρχία των 70's και των 80's, με τις μίζερες "κοινωνικές εκδηλώσεις" το απόγευμα μιας γκρίζας Κυριακής.

πολύ γλαφυρή περιγραφή :P

 

Κατά τ' άλλα συνεχίζει να μου φαίνεται αστείο εφ' όσον δεν είναι πλέον το μόνο πράγμα που θα μπορούσα να δω ή κάνω μια γκρίζα Κυριακή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου