Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω την fender jazzmaster?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θελω να παω στον στολλα γιατι δεν ειναι καθολου εξυπηρετικοι στην θεσσαλονικη >:(Ειχα παει για μια στρατοκαστερ που ηθελα να αγορασω και αντι να κατσει σαν πιο εμπειρος να μου εξηγησει 5 πραγματα για την κιθαρα να παιξει ο τυπος που υποτιθεται οτι για αυτο ειναι εκει!με αφησε με εναν αναμενο ενισχυτη μου ειπε παιξε και πηγε και εκανε χαβαλε με τους αλλους!ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και γιατι αυτο φιλε μου?

...την εχω την classic player 60' και μπορω να πω οτι την θεωρώ ισάξια με μια u.s.a και  καλύτερη απο highway 1....άποψη μου βεβαία.

 

φιλικα

 

Μιλάμε για Jazzmaster... όχι για Strat!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να παω στον στολλα γιατι δεν ειναι καθολου εξυπηρετικοι στην θεσσαλονικη >:(Ειχα παει για μια στρατοκαστερ που ηθελα να αγορασω και αντι να κατσει σαν πιο εμπειρος να μου εξηγησει 5 πραγματα για την κιθαρα να παιξει ο τυπος που υποτιθεται οτι για αυτο ειναι εκει!με αφησε με εναν αναμενο ενισχυτη μου ειπε παιξε και πηγε και εκανε χαβαλε με τους αλλους!ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!

 

Φίλε πίστεψέ με ότι αυτό ακριβώς που έκανε ο τύπος είναι και το ζητούμενο. Να σε αφήσει ο άλλος ήσυχο να δοκιμάσεις την κιθάρα που σε ενδιαφέρει όσο θες και όχι να κάθεται και να παίζει αυτός τα δικά του. Τουλάχιστον εγώ αυτό το θεωρώ απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν ειναι εκει το θεμα και βεβαια να παιξω και γω να δω εαν με βολευει φυσιολογικα μεχρι εδω!Αλλα πως να το κανουμε πρεπει να καθησει σαν επαγγελματιας να παιξει πρωτος να βγαλει τον ηχο της να αναδειχθει με το παιξιμο του η κιθαρα!Να μου πει ειναι ετσι εχει αυτα τα χαρακτηριστικα μπλα μπλα ...Δεν παιζω εγω το ιδιο και ο τυπος!Τελος παντων!

Στο θεμα μας, βρηκα την jazzmaster στο θωμα http://www.thomann.de/gr/fender_jazzmaster_62_rw_3csb.htm την ιαπωνικη την προτεινεται?

Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι προτιμω το λευκο αλλα και το sunburst καλο ειναι!

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αφησε με εναν αναμενο ενισχυτη μου ειπε παιξε και πηγε και εκανε χαβαλε με τους αλλους!ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!

 

Πλάκα κάνεις έτσι; Σε άφησε να δοκιμάσεις την κιθάρα με την ησυχία σου και είναι απαράδεκτος; Την κιθάρα φίλε μου εσύ θα την παίζεις, όχι ο πωλητής. Αν θεωρείς ότι δεν θα την εκμεταλλευτείς όσο πρέπει, δεν θα βγάλεις τον ήχο που πρέπει, κτλ., μην πετάς τα χρήματά σου για φιγούρα ή επειδή τα είδωλά σου έπαιζαν με τέτοια κιθάρα. Πάρε κάτι άλλο, φτηνότερο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναεξηγω...ξερω καλα τι μου γινεται και δεν εχω προβλημα να δοκιμασω την κιθαρα που μου αρεσει!Το προβλημα μου ειναι οτι ενω στους υπολοιπους μουσικους οικους της θεσσαλονικης ειναι ευγενεστατοι (και επειδη δεν ειμαι επαγγελματιας αλλα ερασιτεχνης στο ειδος και το παιξιμο μου διαφερει απο αυτους τους υπαλληλους που για καποιο ρυμαδολογο βρισκονται εκει και παιζουν πολυ καλυτερα απο μενα) και εξ'αλλου αυτη ειναι η δουλεια τους και πρεπει να μου εξηγησουν τι παω να αγορασω μην το παιζουμε παντογνωστες κιθαρα θα παρω οχι λεμονια!Θα παιξω και γω οταν ερθει η ωρα μου αλλα η αδιαφορια προς τους πελατες δεν ειναι οτι πιο ευγενικο.

Στο θεμα μας τωρα!

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε funkblue, για να μην πεταξεις ασκοπα τα λεφτα σου, τι ειναι αυτο που σε τραβηξε στην Jazzmaster, δλδ, τι ακριβως ψαχνεις απο αυτην? Τι μουσικη παιζεις/ σου αρεσει να παιζεις/ θα ηθελες να παιξεις καποια στιγμη στο μελλον?

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταθεσω κι εγω την αποψη μου για τον Στολλα... Εχει δημιουργησει προβληματα στο παρελθον σε διαφορα θεματα που αφορουν τη σχεση πελατη-πωλητη... Τωρα οσο αφορα τον τροπο που αντιμετωπιζει οσους πανε για να δοκιμασουν κιθαρα, πιστευω πως εχει αρκετα αρνητικα στοιχεια... Το θετικο ειναι οτι σε αφηνει μονο σου με την κιθαρα να πειραματιστεις, να την παιξεις, να την ακουσεις...Το αρνητικο ειναι πως τα παιδακια που εχει εκει για πωλητες αντιμετωπιζουν τον πελατη σαν αγγαρεια  και βαριουνται να δωσουν επιπλεον πληροφοριες για τα οργανα που ενδιαφερουν τον εκαστοτε πελατη... Για να μην πω οτι εχουν μαυρα μεσανυχτα απο πληροφορειες και γνωσεις... Αρνουμε να αφησω τα λεφτα μου σε εναν μουσικο οικο που δεν σεβεται τους πελατες του... Αυτα! Τα ειπα και ξελαφρωσα...  :o

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε Matawan, παιζω funk, alternative rock και λιγο blues... Μου αρεσει το γενικο της υφος σαν κιθαρα και με ενδιαφερουν οι διπλοι μαγνητες που εχει, χωρις ομως να χανει το κλασσικο fender style...

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου