Προς το περιεχόμενο

INTEL MACS


spirou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλαβα ένα δελτίο τύπου από την Native Instruments, όπου λένε ότι στο δεύτερο τρίμηνο του 2006 θα αρχίσουν να έρχονται τα πρώτα updates των προγραμμάτων τους προκειμένου αυτά να συνεχίσουν να λειτουργούν στη νέα Intel-Mac πλατφόρμα.

 

Αυτό σημαίνει ότι κάποιο ποσοστό (ίσως σοβαρό ποσοστό) ασυμβατοτήτων θα πρέπει να περιμένουν όσοι σκέπτονται να αναβαθμιστούν. Είναι πιθανό ότι τέτοιες ασυμβατότητες θα υπάρχουν και σε άλλα προγράμματα, απλά η Native Instruments είναι η πρώτη που το παραδέχεται - τουλάχιστον απ' αυτές που έχω υπόψιν μου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ πιστεύω πως ακόμα και να κυκλοφορήσουν mac-pcs που να τρέχουν windows, δε λύνεται τίποτα. Ίσα ίσα που θα μαμηθούν εντελώς και τα mac. Το πρόβλημα είναι καθαρά το λειτουργικό σύστημα νομίζω και όχι το hardware. Τα mac σε επίπεδο hardware μιμούνται όλο και περισσότερο τα IBM-compatible PCs, τα οποία είναι εξαιρετικά δυνατά. Το καλύτερο που θα έλυνε τα χέρια όλων θα ήταν το λειτουργικό των υπολογιστών της Apple, το MacOS, να μπορούσε να τρέξει κανονικά (και όχι με αλχημείες) σε όλους τους υπολογιστές... Αν η apple πάντως κάνει κάποια στιγμή αυτή την κίνηση, προβλέπω να έχει όλος ο κόσμος MacOS και ο Bill να αυτοκτονεί... ( ή να αγοράζει την apple!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η apple πάντως κάνει κάποια στιγμή αυτή την κίνηση' date=' προβλέπω να έχει όλος ο κόσμος MacOS και ο Bill να αυτοκτονεί... ( ή να αγοράζει την apple!!!)[/quote']

 

εγω παλι πιστευω οτι αν καποια στιγμη γινει αυτο, μαλλον θα κλεισει η apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου