Προς το περιεχόμενο

Biasing σε super reverb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιά η διαδικασία για να κάνουμε biasing σε έναν super reverb μόνοι μας? Ένα πολύμετρο αρκεί? ή χρειάζεται κάποιο άλλο μηχάνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανένας?

Κατσε ντε ειναι πρωι ακομα  ;D

 

δες αυτο το βιντεο ισως ειναι χρησιμο για αυτο που θες να κανεις

 

How to Bias a Marshall Tube Amp

 

καλημερα σε ολους !

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δεί και εγώ αυτό το βίντεο.Ο τύπος χρησιμοποιεί και άλλα μηχανήματα εκτός απο πολύμετρο.Σε μένα που έχει 2 τελικές πώς γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις λυσάξει με αυτόν τον ενισχυτή!  ;D Στον συγκεκριμένο δεν μπορείς να ρυθμίσεις το bias εκτός αν ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε κάνει μετατροπή στο κύκλωμα έτσι ώστε αυτή η ρύθμιση να γίνεται. Το μόνο που μπορείς να ρυθμίσεις είναι το tube matching από το αντίστοιχο ποτενσιόμετρο... Έμπλεξες πάλι!

Για τη μετατροπή μην αρχίσεις να ρωτάς  ;D, είναι ψιλο μανούρα, αν δε μπορείς καλύτερα αστο όπως είναι.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή βάζω τις καινούριες πάνω και είμαι σένιος? ;D

Όντως λύσαξα,αλλα να μη μάθω και εγώ 2-3 πραματάκια για τον ενισχυτή μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις λυσάξει με αυτόν τον ενισχυτή!  ;D Στον συγκεκριμένο δεν μπορείς να ρυθμίσεις το bias εκτός αν ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε κάνει μετατροπή στο κύκλωμα έτσι ώστε αυτή η ρύθμιση να γίνεται. Το μόνο που μπορείς να ρυθμίσεις είναι το tube matching από το αντίστοιχο ποτενσιόμετρο... Έμπλεξες πάλι!

Για τη μετατροπή μην αρχίσεις να ρωτάς  ;D, είναι ψιλο μανούρα, αν δε μπορείς καλύτερα αστο όπως είναι.. 8)

 

Νομίζω ότι κάνεις λάθος.Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου είπε ότι ρυθμίζεται.Και δεν έχει κάνει μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου