Προς το περιεχόμενο

Musicman Stingray ή Lakland;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τωρα να σου πω οτι αυτο δεν το ειχα καν υπ'οψην μου?  ;D

Απο οτι ειδα στο youtube, μαλλον στα jazz bass πρεπει να ανοικει, επομενως εαν σε ενδιαφερει αυτη η μουσικη, θα ειναι πολυτιμο εργαλειο. Αν και να σου πω την αληθεια και το δικο μου jazz bass ειναι, αλλα Sabbath, Maiden, Metallica και τα λοιπα πιο hard rock, trash Κτλ μια χαρα τα παιζει. Παντως απο οτι ακουσα, ωραια ακουγεται!!!

 

Black Sabbath addicted!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως οταν συγκρινεις ενα κορεατικο με ενα αμερικανικο οργανο ειναι διαφορετικο αλλα και παλι

 

εγω δεν θα επερνα το lakland θα επερνα που μοιαζει κιολας εξωτερικα

 

http://www.sandberg-guitars.de/basscat-overview/calj-series/caljmsupreme

 

σιγουρα καλυτερα οργανα και με ποιοτητα.

 

Α και απο μερια ηχων το stingray mou με διπλους humbackers εχει τρομερες επιλογες.

 

cut in the mix baby yeahh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο σωστή απάντηση θα ήταν πάνε κάπου να τα δοκιμάσεις, αλλά τα μοντέλα που αναφέρεις είναι δυσεύρετα σε μαγαζιά... Εγώ προσωπικά έχω στο StingRay και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, και το αγόρασα μάλιστα χωρίς να το έχω δοκιμάσει πριν. Το παρήγγειλα από το εξωτερικό. Παρόλα αυτά είναι τέλειο. Τώρα για τα Lackland που λένε τα παιδιά, νομίζω ότι το καλό τους όνομα το έχουν φτιάξει από τα αμερικάνικα μοντέλα τους, όχι από τα Κορεάτικα...

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο σωστή απάντηση θα ήταν πάνε κάπου να τα δοκιμάσεις, αλλά τα μοντέλα που αναφέρεις είναι δυσεύρετα σε μαγαζιά...

 

Ακριβως! Συμφωνω απολυτα! Παρ'ολο που εγραψα και εγω την αποψη μου, για το δικο μου Lakland, εν τελη αυτο του προτεινα του παιδιου. Σωστος Mike! Aλλωστε παιδια, μην ξεχναμε οτι και τα 2 ειναι τρομερα μπασα  :)

 

Τώρα για τα Lackland που λένε τα παιδιά, νομίζω ότι το καλό τους όνομα το έχουν φτιάξει από τα αμερικάνικα μοντέλα τους, όχι από τα Κορεάτικα...

Eπισης συμφωνω απολυτα! Εγω εαν ειχα τα λεφτα (καπου στα 3.200 euro) ξερεις πως το εψηνα να παω να παρω ενα αμερικανικο Bob Glaub? Ειναι πραγματικα απο τα καλυτερα που εχω ακουσει. Αλλα ενταξει και τα κορεατικα, εξαιρετικα ειναι, απλα οχι τοσο πολυ οσο τα made in USA.

Black Sabbath addicted!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για τα Lackland που λένε τα παιδιά, νομίζω ότι το καλό τους όνομα το έχουν φτιάξει από τα αμερικάνικα μοντέλα τους, όχι από τα Κορεάτικα...

Αλλα ενταξει και τα κορεατικα, εξαιρετικα ειναι, απλα οχι τοσο πολυ οσο τα made in USA.

Ως προς τι; Ποιες διαφορές είδατε;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αudioκωστας ριξε μια ματια στο site και συγκρινε τα us made με τα skyline (κορεατικα)

 

http://www.lakland.com/osborn.htm

 

Δεν ξερω αν μπορουν να βγουν και τοσο ασφαλη συμπερασματα απο το site, αλλα το αμερικανικο εχει αλλη χαρη. Ενταξει εν μερη η μεγαλη διαφορα στην τιμη ειναι και λογω πληρωμης εργατικου δυναμικου.

Black Sabbath addicted!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου