Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ακουστικά για τον ενισχυτή μου, ώστε να παίζω "αθόρυβα"  ;D.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλά στη τιμή των ~100-130 Ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να σου προτεινω τα direct sound EX-25 στα 45 ευρω ειναι εκπληκτικα για τα λεφτα τους.

στη τιμη που ανεφερες δεν ξερω

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να ομολογήσω ότι τα 100-130 ευρώ, αν και πολύ ωραία, μου ακούγονται μάλλον πολλά για την δουλειά που τα θέλεις. Εσύ θέλεις κάτι απλό, κάτι, που να μη σε κουράζει, και να μη σου σπάει τα νεύρα (πχ. ψύρες ακουστικά!) Τα 100-130 θα σου πάρουν πολλά παραπάνω (πχ. αρκετά ακριβή απεικόνιση του ήχου, flat response, κλπ).

 

Δε ξέρω, μπορεί απλά να θες να ακους την κιθάρα σου σαν άρχοντας, οπότε πάσσο, αλλά αλλιώς... ξέρω κι εγώ; μάλλον πολλά μου φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιθυμώ άριστη ποιότητα ήχου.

 

Ουσιαστικά πειραματίζομαι ώρες με τον ήχο της κιθάρας και με τα ακουστικά θέλω να έχω αντίστοιχη ποιότητα ήχου.

Ας το αλλάξω και να πω: μέχρι 130 Ευρώ.

 

Τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AKG K121

AKG K141 MK II

AKG K240 MK II

 

Προσωπικά λατρεύω τα AKG. Και μόνο για την ευκολία της αυτόματης προσαρμογής ever είναι μπροστά, ποιότητα ήχου άψογη και αν δοκιμάσεις τα παραπάνω μοντέλα θα βρεις και κάποιο που να σε βολεύει στο πρόσωπό σου. Υπάρχουν και τα 171 που έχω εγώ και λατρεύω, αλλά είναι κλειστού τύπου και μάλλον δεν είναι ό,τι καλύτερο για την ακοή σου αν κάνεις πολύωρη εξάσκηση. Θα τα βρεις και εύκολα να τα ακούσεις σε διάφορα μαγαζιά στην Αθήνα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Θεσ/νίκη και προτιμώ συνήθως τον Τσέλιο και τον Ζάχο (γκρίζα διαφήμιση).

 

Έχουν ΑΚG?

Πήρα τηλ. αλλά δεν απαντά κανείς ;D Από Sennheiser, ρε παίδες..προτείνετε μου κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Sennheiser τα θεωρω κορυφαια!

Θα σου προτεινα ενα απο τα παρακατω.

Εγω εχω τα δευτερα και κυριολεκτικα εχουν απιστευτο ηχο με πολυ μεγαλο ευρος συχνοτητων. Σου τα συνιστω ανεπιφυλακτα!

 

http://www.dv247.com/headphones/sennheiser-hd-280-pro-closed-back-circum-aural-headphones--7282

 

http://www.dv247.com/headphones/sennheiser-hd-380-pro-headphones--62876

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου