Προς το περιεχόμενο

Synclavier Ι (αγγελία)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Synclavier_9600.png

 

Το κανω θεμα γιατι το γεγονος απο μονο του ειναι...θεμα. ;D

Καποιος πουλαει εδω στις αγγελιες του ΝΟΙΖ ενα Synclavier Ι, το οποιο ειναι αναβαθμισμενο σε Synclavier 9600. Θρυλικο, πολυ σπανιο και πανακριβο synth/sampler, η τιμη ενος Synclavier 9600 αρχιζε απο τα 200,000$ το 1988. :-X Ο κατοχος του δεν δινει τιμη πωλησης αλλα περιμενει προσφορες. Οποιος θελει να κανει προσφορα :P ας τσεκαρει την αγγελια στο παρακατω λινκ:

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=184559

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πουλήθηκε; :P

Nαι. Δεν αντεξα και του εκανα μια προσφορα. 1500€ σε 3 δοσεις lol... ;D ;D

Ο τυπος την κατεβασε φαινεται, τι να πω? Τζαμπα την διαφημιση που του εκανα εδω. :P

Παντως κουφαθηκα με το που την ειδα, αρχικα δεν ηξερα οτι υπηρχε καποιο Synclavier στην Ελλαδα. Για ενα Fairlight CMI III ηξερα οτι υπηρχε στις αρχες των 90s, και ηταν το μοναδικο απ'οτι θυμαμαι.

 

Edit:

Την ξαναβρηκα στο Google στις προσωρινα αποθηκευμενες. 8)

 

ned3.png

ned.png.e6544c7bb1ade6859a743e8971315969.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μόλις είδα την αγγελία ήμουν  :o

 

Καλά λέω ποιος έχει στην Ελλάδα synclavier απο το 1979?

 

Το ότι μπορεί να είναι του Βαγγέλη δεν είναι καθόλου απίθανο.

 

Σε ένα φανταστικό σενάριο που θα ενδιαφεροσασταν ,  τι προσφορά θα του κάνατε? ή να το θέσω διαφορετικά ποια τιμη θεωρείτε εσείς τίμια για αυτό το όργανο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μόλις είδα την αγγελία ήμουν  :o

 

Καλά λέω ποιος έχει στην Ελλάδα synclavier απο το 1979?

 

Το ότι μπορεί να είναι του Βαγγέλη δεν είναι καθόλου απίθανο.

 

Σε ένα φανταστικό σενάριο που θα ενδιαφεροσασταν ,  τι προσφορά θα του κάνατε? ή να το θέσω διαφορετικά ποια τιμη θεωρείτε εσείς τίμια για αυτό το όργανο?

 

 

 

Δυστυχως εγω προσωπικα καμια....ζουμε δυσκολους καιρους αν και ειμαι πολυ μεγαλος fun του  8) δεν εχω την δυνατοτητα για να παζαρεψω μια τετια αγορα ακομα και αν ηταν ενα cs80 που ειναι ενας ερωτας μου  :-\

 

Τυχερος οποιος θα ειχε γενικα ενα κοματι απο τον Κυριο Παπαθανασιου στο studio του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως εγω προσωπικα καμια....ζουμε δυσκολους καιρους αν και ειμαι πολυ μεγαλος fun του  8) δεν εχω την δυνατοτητα για να παζαρεψω μια τετια αγορα ακομα και αν ηταν ενα cs80 που ειναι ενας ερωτας μου  :-\

 

Τυχερος οποιος θα ειχε γενικα ενα κοματι απο τον Κυριο Παπαθανασιου στο studio του.

 

Καλά ούτε εγώ (και πιθανότατα κανείς άλλος εδώ μέσα) έχω την δυνατότητα να αποκτήσω ένα τέτοιο όργανο  για αυτό έγραψα για φανταστικό σενάριο. ;)

Απλά το έγραψα για να γίνει μια συζήτηση σε θεωρητικό επίπεδο για την τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου