Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες μετατροπές σε FENDER 65TWIN REVERB reissue


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πουλα τον & παρε εναν silverface με 600-700 ευρω,τον οποιο θα μπορεσεις ανετα να κανεις υπερ-ενισχυτη με κανα 400αρι,το να προσπαθησεις να μετατρεψεις εναν pcb σε boutique ενισχυτη ειναι τζαμπα (και ακριβος) κοπος.

 

που αν επιτρεπεται;

άτιμη κρίση :D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χρυση Ευκαιρια,ΕΔΩ και γενικα στην Ελλαδα βρισκεις ευκολα Twin & Super reverb.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ΩΡΛ

ενας παππους μπουζουξης που εξετασα πριν ενα μηνα προσπαθησε να μου πουλησει εναν twin του 82 me EV ηχεια γιατι...μη γελασετε δεν ειναι για γελια... κουφαθηκε. επαιζε διπλα στον ενισχυτη μπουζουκι και μιλαμε για αρκετη πτωση ακοης ο ανθρωπος παρουσιασε και σημαδια καταθλιψης γιατι τα βουητα απ το χρονιο ακουστικο τραυμα δε σταματουσαν... τελος παντων τον ενισχυτη δεν τον πηρα γτ τον πουλουσε 1500 (ακουσον ακουσον) ευρω...

 

αυτα... εχει πολλους ενισχυτες απο κεινη την εποχη στη γυρα...και προσοχη στ αυτια σας αδερφια!! χρειαζονται για να παιζουμε και να τραγουδαμε στον τονο!!

τσιρζζ

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματηστε ολοι σας τι συζητιση γιατι θα σας βρισω(κλαψ λιγμ)

Ειχα παρει ενα 67 100βατ απο λυραρη στη Κρητη εναντι 100.000δρχ. και οπως ηταν μαμα με εβγαλε 7χρονια πραγματικου ξεσκισματος(live προβες σπιτι μεταφορες σκατα-φατα) και σε ενα τελευταιο live(τη ΔΕΗ μου μαμω) τα παιξε με αποτελεσμα να τον ανοιγω και να πεφτει ο πινακας σπιτι. Πιο ηχαρα ποτε στη ζωη μου δεν ειχα και ουτε υπαρχει(για το ειδος). Η πλακα ειναι πως τα ψυχολογικα σε καθε live τα εφτιαχνα με ενα ελβετικο σουγια νυχοκοπτη. Λοιπο Ο φεντερ τερματισε και πηγα σε 200 μπαραμπακους-ασχετους-κλεφτες και επισημους για πληρη ανακατασκευη. ΟΛΑ Σ@@@Α. Και ο Θεος μου στελνει ΤΗΝ ακρη και το ειχα στο αναβατοριο 8 μηνες.

Καταληγω λοιπον στην απολυτη προσαρμογη ηχων που μπορεις να του κανεις με απλες κινησεις αρκει να ξερεις τι κανεις. +200 superfunk.

YΓ οταν τον πηρα ξανα το πρωτο πραμα που επαθα ηταν να ξεχασω το ονομα της πατριδας μου. Παιδια καμια σχεση τα τοτε με τις μαμακιες του σημερα, μεσα στην αναφωνηση μου : ''καλα τετοιο διαμαντι ειχα τοσο καιρο?"

Σκοπος μου ηταν να τον παροπλισω αλλα του ξαναδωσα και ξανακαταλαβε ;).

Τωρα πλεει σε αλλες αγκαλιες(κλαψ) αλλα ξερετε τωρα πως παει το πραμα ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να ειναι και GAS αλλα τα πραματα αλλζουν και δε μπορειςνα εχεις ενα δωματιο γεματο. Η τεχνη απαιτει θυσιες :'( :'( :'(

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου