Προς το περιεχόμενο

Yamaha QY700


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

 

χρηστης του παραπανω μηχανηματος με τραγουδια αποθηκευμενα σε δισκεττες hd3.5 βαρεθηκα να βλεπω την ενιοτε ενδειξη Bad Disk κατα το φορτωμα songs ακομα και σε κενες φορμαρισμενες.Την μια στιγμη κανει load το song την αλλη δεν το ξερει. Σκεφθηκα λοιπον οποιος τυχον το ειχε( η εχει) να μου πει πως μπορω να κανω την διαδικασια bulk midi dump στελνω-παιρνω τα songs αποθηκευμενα στο Nuendo (ας πουμε).

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο χάλι το floppy disk και μη ξεχνάς ότι μέχρι πρόσφατα, 2004 ας πούμε υπήρχε ακόμη και σε μηχανήματα μεγάλης εμπορικής αξίας (πχ Korg pa1x,pa50)

 

Στο εμπόριο κυκλοφορούνε, συνήθως σε καταστήματα pc στα αναλώσιμα, floppy 3.5"καθαρισμού με υγρό.

Δοκίμασε να καθαρίσεις το drive αν δεν το έχεις κάνει, γιατί μετά από κάποιο διάστημα βρωμίζει η κεφαλή και δεν διαβάζει,

εγώ έχω δει θεαματικά αποτελέσματα σε άλλα synth/pc με floppy!

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο χάλι το floppy disk και μη ξεχνάς ότι μέχρι πρόσφατα, 2004 ας πούμε υπήρχε ακόμη και σε μηχανήματα μεγάλης εμπορικής αξίας (πχ Korg pa1x,pa50)

 

Στο εμπόριο κυκλοφορούνε, συνήθως σε καταστήματα pc στα αναλώσιμα, floppy 3.5"καθαρισμού με υγρό.

Δοκίμασε να καθαρίσεις το drive αν δεν το έχεις κάνει, γιατί μετά από κάποιο διάστημα βρωμίζει η κεφαλή και δεν διαβάζει,

εγώ έχω δει θεαματικά αποτελέσματα σε άλλα synth/pc με floppy!

 

ευχαριστω πολυ

την καθαριστικη δικεττα τη σκεφτηκα

απλα ηθελα να αποφυγω  αυτο το μεσο αναγνωσης

νασαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου