Προς το περιεχόμενο

Stereo compressor για κιθαριστικό rack?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον Stereo compressor σε μορφή rack που να έχει MIDI in/out? Ψάχνω κάτι αντίστοιχο με με τον discontinued Triple c της tc electronics (οχι, ο c400xl και ο c300 δεν μου κάνoυν ;D)

 

Ακόμα καλύτερα, εάν έχει κανείς τον Triple c Stereo και ενδιαφέρεται να των δώσει, ας στείλει πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1. Μήπως ήθελες να το βαλεις στις Αγγελίες αντί στο φόρουμ;

2. Compressor με MIDI; Αν αναφέρεσαι σε αναλογικό μηχάνημα... δεν έχω δει ποτέ κατι τέτοιο. Κι αν υποθέσουμε ότι υπάρχει κάποιο ψηφιακό, πως θα το χρησιμοποιήσεις σε μια τέτοια συσκευή δηλαδή; Για automation; Για programme change;  ::)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το αρχικό μου post δεν προοριζόταν για αγγελία, απλά ζητούσα από κάποιον να μου προτείνει κάποιο μηχάνημα. Σόρρυ, εάν υπάρχει πρόβλημα το διαγράφω...

 

2. Μιλάω για ψηφιακό μηχάνημα. Θέλω ένα compressor με MIDI ώστε να μπορώ να έχω διαφορετικές ρυθμίσεις για το κάθε preset. Άλλες ρυθμίσεις για καθαρά, άλλες για βρώμικα, άλλες για lead και άλλες για rhythm.

Είχα πάρει αυτό: http://www.thomann.de/gr/tc_electronic_c400xl.htm αλλά μου αλλοίωνε πολύ τον ήχο και το έστειλα..

Έχω βέβαια τον compressor του Gmajor, αλλα τώρα τελευταία μου κάνει νερά το μηχάνημα... >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου