Προς το περιεχόμενο

Τhe Blue Side Band - I Am


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο κομμάτι από τη νέα μας παρτίδα. Συνηθίζαμε να το παίζουμε με συχνότητα στις εμφανίσεις μας τον τελευταίο χρόνο. Θα ακολουθήσουν και άλλα εν καιρώ. Καλή ακρόαση.

 

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θέλω να υπερβάλλω αλλά έτσι αυθόρμητα είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει εδώ μέσα από

 

Ελληνική μπάντα με Αγγλικό στίχο εσείς και μια μπάντα Μεταλλική δεν θυμάμαι όνομα τώρα.

 

Respect ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, άλλο επίπεδο

Δεν θέλω να υπερβάλλω αλλά έτσι αυθόρμητα είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει εδώ μέσα από

 

Ελληνική μπάντα με Αγγλικό στίχο

+1000 κι όχι μόνο εδώ μέσα!!!!                                                                                                                                                        Υ.Γ. Σε μερικά σημεία μoυ θύμησε έντονα το I put a spell on you ;) ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω απολαύσει στα ζωντανά σας.

 

Μου άρεσε και ηχογραφημένο. Καταρχήν μου άρεσε που σαν ηχητική άποψη είχε πειραγμένα στοιχεία (π.χ. οι πινελιές με τα wah, του οποίου η αγαπημένη χρήση είναι έτσι, φιλτροειδώς).

 

Παρεμπιπτόντως το γράψατε ορθόδοξα (πριν τα drive) ή ανορθόδοξα (μετά);

Κυρίως βρήκα την ηχογράφηση αρκετά ζουμερή, αντάξια των ζωντανών σας, το οποίο αν θυμάσαι ήταν η μόνιμη επωδός μου μετά τα λάιβ σας, ότι δηλαδή ότι πρέπει να βγει περισσότερο το λάιβ φεελινγ στο στούνδιο. Όπερ και εγένετο!

 

Αναμένω το επόμενο επεισόδιο επί της οθόνης μου αλλά και εκτός αυτής - βλ. ενημέρωση για εμφανίσεις!  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο κομματι! :) μου αρεσουν πολυ αυτα τα μινορια :P

 

αυτη η κιθαρα με το octaver που ακουγεται σαν organ μαμαει!

+ 2112 για το wah φιλτρο :)

 

θα ηθελα να τα πει λιγο πιο παθιασμενα ο τραγουδιστης σας.

 

εκεινη στο 03:31 τι γινετε? αυτη η νοτα δεν μου αρεσε καθολου....

γενικα θα προτιμουσα ενα πιο "παρτα" σολο οχι αναγκαστικα γρηγορο πιο στα μουτρα

 

να με συμπαθατε αλλα η αλλαγη που εχει το κομματι αναμεσα απο τα κουπλε ειναι ιδιο το sympathy απο uriah heep

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ίσως προκατειλημμένος γιατί μου αρέσει το ύφος του γκρουπ, αλλά το Bells I am είναι από τα καλύτερα κομμάτια που έχω ακούσει φέτος.

Κάθε χρόνο τα ίδια θα λέμε; ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να με συμπαθατε αλλα η αλλαγη που εχει το κομματι αναμεσα απο τα κουπλε ειναι ιδιο το sympathy απο uriah heep

Δηλαδη, το αποκλειεις οι Uriah Heep να "δανειστηκαν" αυτη την αλλαγη απ'τους Blue Side Band? chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου