Προς το περιεχόμενο

Καθοδήγηση για αγορά les paul ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασα μια les paul studio ενος φιλου μου και με βόλευε μια χαρα... δεν ξερω τι εγινε στο μαγαζι και κατι με χαλαγε... τεσπα, αυτη η αγγελια ειναι πολυ φτηνη αξιζει λετε? http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=36582

 

 

Προς Θεού φίλε μου,καλύτερα πάρε μια σκούπα(απο κείνες τις ωραίες τις παλιές!) και πέρασέ τις χορδές,παρά αυτή...

 

Σοβαρά μιλώντας τώρα , αν θέλεις τη γνώμη μου,αφού σ'αρέσουν οι Les Paul πάρε μια Gibson και ξέχνα όλες τις άλλες.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Δες παρακατω:

 

Δοκιμασα μια les paul studio ενος φιλου μου και με βόλευε μια χαρα... δεν ξερω τι εγινε στο μαγαζι και κατι με χαλαγε... τεσπα, αυτη η αγγελια ειναι πολυ φτηνη αξιζει λετε? http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=36582

Καθαρα θεμα σεταρισματος κιθαρας. Μαλλον η κιθαρα στο μαγαζι ηταν ασεταριστη.

 

Η αγγελια το λεει καθαρα στον τιτλο (και μονο σε αυτον): Προκειται περι απομιμησης.

 

Τελικα τι σε ενδιαφερει πιο πολυ; Το οργανο σαν οργανο η να γραφει Gibson πανω και ας ειναι απο Ουγκαντα;

 

Τελος, φιλικη συμβουλη, οταν πας να αγορασεις, παρε μαζι σου και καποιον πιο εμπειρο. Ισως κανας πονηρος μαγαζατορας παει να σου σπρωξει καμμια LP διαλογης και πανω στη φουρια σου να μην το παρεις χαμπαρι. Ισως μπορει να σε βοηθησει καποιο απο τα παιδια του noiz, δεν ξερω.

 

Ριξε και μια ματια στην Epiphone που σου λεει ο φιλος, με ενα Χ ποσο εξτρα για μαγνητες/ηλεκτρικα/μαστορεματα υποπτευομαι οτι θα βγαλεις ηχο πολυ κοντα σε αυτο που θες. Γενικα για τα τελευταια Epiphone εχω ακουσει οτι ειναι πολυ αξιοπρεπη οργανα για τα λεφτα τους. Οπως και με την Ibanez, δεν εχεις καλη αξια μεταπωλησης βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου