Προς το περιεχόμενο

the silly guitar sound test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιμη θα πώ και εγώ την γνώμη μου, πιστεύω πως είναι πολύ λανθασμένο ένα τεστ αυτού του είδους, (για την πλάκα μας οκ) αλλά δεν θα έκρινα ποτέ κάποια προϊόντα με αυτόν τον τρόπο, ο λόγος είναι πολύ απλός, με τη μέσο έγινε η εγγραφή? με τη ηχεία την αναπαράγουμε ? και το κυριότερο ... ποιος παίζει ? Δεν μου δίνεται την καλύτερη κιθάρα του κόσμου με τον καλύτερο ενισχυτή αν δεν μου πάνε τα δάχτυλα, ο ήχος 8α είναι χάλια !!! Αυτό δεν σημαίνει πως η κιθάρα, ή ο ενισχυτής δεν αξίζουν .... Ούτε φυσικά πως όποιος δεν κατάλαβε τους τύπους και τις μάρκες των οργάνων πως δεν έχει μουσικό αυτί ή οξυδέρκια !! Ελεος 8O 8O :D

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο δηλαδη δεν εχει σημασια superfunk?(

 

δεν καταλαβα ακριβως τι θες να πεις.Τι δεν εχει σημασια?

 

 

 

εννοουσα πως σημασια ΔΕΝ εχει με τι ειναι γραμμενο κατι' date=' αλλα να ειναι γραμμενο και παιγμενο(πανω απο ολα) σωστα...και να εχει και μια ποικιλια απο δυναμικες...

 

 

ακουσα και τα κομματακια σου...στο track 5, η κιθαρα με τον "ακουστικο" ηχο ειναι guitar rig?...θα βοηθουσε ΠΑΡΑ πολυ αν εκανες μια στεγνη ηχογραφηση με παρισσοτερες δυναμικες...

 

εκτος αν ηταν κανενα virtual guitarist...ο ηχος πηγαινε προς τα εκει...

 

 

αν ειναι guitar rig ΠΕΣ ΤΟ!!!!! :lol:[/quote']

 

η κιθαρα με τον ακουστικο ηχο ΕΙΝΑΙ ακουστικη και ΕΙΝΑΙ ξερη (δεν εχει δηλ. κανενα εφε!) & βεβαια ηχογραφημενη με μικροφωνο.

 

για πες μου τωρα για τις αλλες 3? (οι οποιες ειναι γραμμενες αρκετα στεγνα δηλ. η καθαρη στο ρεφραιν εχει ελαχιστο ντιλεϊ ,η βρωμικη δε ειναι τελειως στεγνη,η wah επισης ειναι γραμμενη με ελαχιστο βαθος)

 

πες μου τουλαχιστον ποια(ες) ειναι γραμμενες με ενισχυτη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου