Προς το περιεχόμενο

the silly guitar sound test


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά κατεβάστε αυτό το αρχείο...

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/skatemporas/sillytest.mp3

 

Έχει 6 διαφορετικά θέματα κίθαρας, με τελείως διαφορετικό ήχο το καθένα. Θα ήθελα, να κάνει ο καθένας τις υποθέσεις του, για το setup που έχει χρησιμοποιηθεί σε κάθε ήχο. Οι κιθαρίστες που τα έχουν παίξει είναι ψιλοανάπηροι όπως θα καταλάβετε, αλλά μην πτοηθείτε. Μην κολλήσετε στο GuitarRig vs Λάμπα debate... όλα παίζουν.

 

ΥΓ1: καλό θα ήταν οι απαντήσεις να έχουν μια συγκεκριμένη μορφή (π.χ. ήχος1: τάδε κιθάρα, τάδε ενισχυτής, τάδε εφφέ κτλ)

 

ΥΓ2: αν το όλο τεστ σας φαίνεται υπερβολικά ανόητο, plz μην απαντήσετε απλά... προσβλητικά ποστ δε θα βοηθήσουν πουθενά

 

ΥΓ3: εγώ, μην όντας και κιθαρίστας... δεν είμαι σε θέση να ξεχωρίσω τίποτα από αυτά που ζητάω από 'σας... οπότε, σίγουρα με αυτό το τεστάκι δεν το παίζω ξερόλας... :)

 

ΥΓ4: have fun... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο που ζητας μου μοιαζει πολυ δυσκολο. οποιος καταφερει να βρει οτιδηποτε χωρις την βοηθεια της τυχης του βγαζω το καπελο. παντως το τεστ ειναι οκ αφορμη να μιλησουμε πανω σε κατι συγκεκριμενο και οχι σε γενικη βαση.

ακομη δεν ακουσα τωρα κατεβαινει....

θα επανελθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ1: καλό θα ήταν οι απαντήσεις να έχουν μια συγκεκριμένη μορφή (π.χ. ήχος1: τάδε κιθάρα' date=' τάδε ενισχυτής, τάδε εφφέ κτλ)

 

 

[/quote']

 

Tι κριμα που περασε η πρωτοχρονια και δεν εχει παλι πρωτοχρονιατικο λαχειο γιατι θα αναλωνα τις μαντικες μου ικανοτητες για τα 10.000.000¤ :D :D :D :D :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ζητάω να πείτε και "Epiphone Gothic SG, με μαγνήτες EMG 85, με φθαρμένο το 13 τάστο", και "Fender Twin Reverb με τη μία λάμπα αλλαγμένη προχθες και τις άλλες να είναι 4 χρόνων".

 

Απλά, μια γενική ιδέα θα ήταν καλή... π.χ. εντελώς ψηφιακό... λάμπα... ψηφιακά εφέ σε αναλογικό ενισχυτή, ή το αντίστροφο... κιθάρα των 30 ευρώ, κιθάρα των 2000... τέτοια πράγματα... όσοι πιστοί προσέλθετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον θα πω την ταπεινη μου γνωμη και αν πεσω σε ολα εξω μη με κραξετε :D

 

1 ψηφιακουρα με κανα boss η digitech πεταλι

 

2 αυτο μου αρεσε αλλα δεν το κοβω λαμπα δεν ξερω μισο μισο μου φαινεται

 

3 και αυτο μισο μισο μου φαινεται.....

 

4 δεν ξερω δεν απαντω

 

5 ...

 

6 ...

 

κατι μου λεει πως ολα ειναι με guitar rig παντως μιας και ειναι επικαιρο το θεμα...τωρα θα το βαλω εγω να το ψαξω...περιμενω τα αποτελεσματα με αγωνια...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μπορω να σχολιασω ειναι οτι ο πρωτος ηχος ειναι εντελως τσιγκινος και οι δυο τελευταιοι ειναι πιο γλυκοι.

δεν εχω την ικανοτητα και την γνωση να μαντεψω τι ειναι τι και αρκουμαι στα παραπανω. :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ολα με Guitar Rig και και η κιθαρα που ακουμε υποψιαζομαι οτι ειναι καμια harley benton telecaster .... :roll: :roll: λεω εγω τωρα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η εκδοχη ειναι η μια που ειπα πριν.....υπαρχει και η αλλη εκδοχη να ειναι με πολυ καλα μηχανηματα και οργανα ηχογραφημενα... Μια Gibson Les Paul (δεν μπορω να μαντεψω μοντελο) ενα Laney κεφαλι με κανα 2-3 πεταλακια Boss μεσα απο 1χ12 και απλα να εχει κανει ακρεες ρυθμησεις! ..... :roll: :roll: γιατι οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Guitar Rig ή gt8/πετάλι στην κονσόλα

2)Guitar Rig ή gt8/πετάλι στην κονσόλα

3)Πετάλι->Ενισχυτής->κονσόλα?

4)Πετάλι->Κονσόλα,ή GR

5)Μπορεί να είναι οτιδήποτε

6)Πετάλι->Κονσόλα,ή GR

 

πουθενά ανάμεσα δεν υπήρχε μικρόφωνο

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks σε όλους όσους έχουν απαντήσει (ακόμα και στη διχασμένη προσωπικότητα...). Θα περιμένω μερικά replies ακόμα πριν δώσω τα setups (πείτε και τίποτα για τις κιθάρες ωρέ!). Πάντως, προκαλεί (μάλλον κακή) εντύπωση το γεγονός, ότι σε άλλο θέμα (λάμπα vs gr) κάποιοι τρώγονταν για σελίδες αμπελοφιλοσοφώντας, και αυτό το θέμα έχει πάρει μόνο 8 replies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου