Προς το περιεχόμενο

Επεξεργασία των effects σε timbre mode στο Oberheim OB12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε program mode, ανά πάσα στιγμή έχεις πρόσβαση στο μενού των ρυθμίσεων για τα overdrive, chorus,delay και reverb.

 

Μπαίνοντας στο timbre mode όμως, δεν υπάρχει η επιλογή αυτή. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος πως ρυθμίζονται; Στο manual δεν αναγράφει.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε program mode, ανά πάσα στιγμή έχεις πρόσβαση στο μενού των ρυθμίσεων για τα overdrive, chorus,delay και reverb.

 

Μπαίνοντας στο timbre mode όμως, δεν υπάρχει η επιλογή αυτή. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος πως ρυθμίζονται; Στο manual δεν αναγράφει.

 

Από ότι κατάλαβα μόνο στο program mode έχεις την δυνατότητα του editing. Στο timbre mode, ο λόγος ύπαρξής του είναι ποιος και ποια η σχέση με τα programs;

 

όποια φώτα σας, ευπρόσδεκτα.

 

Our Darkness.....;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

απ' ότι διάβασα στο Timbre mode, κάνεις ουσιαστικά την ηχοσύνθεση, δηλαδή είναι το πιο βαθύ επίπεδο, όπου διαλέγεις κυματομορφές, κουρδίσματα, κ.λ.π. Προφανώς σε αυτό το mode, δεν έχει νόημα η ύπαρξη των effects έτσι ώστε να εστιαστείς (ίσως) στην σύνθεση του ήχου αυτού καθ' αυτού.

 

Αφού τελειώσεις, μετά πας στο Program mode, όπου έχοντας έτοιμο τον ήχο, προσθέτεις τα effects που θες.

 

Βοήθησα άραγε;  ;D Νομίζω ότι πρέπει να είχε ένα Oberheim OB12 o Neeq, αν είναι εδώ λογικά θα επέμβει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοήθησα άραγε;  ;D Νομίζω ότι πρέπει να είχε ένα Oberheim OB12 o Neeq, αν είναι εδώ λογικά θα επέμβει. :)

έχω χάσει την μπάλα ανάμεσα σε αυτούς τους 2 τομείς...

Δεν μπορώ να καταλάβω την ύπαρξή τους και πως μεταξύ τους συνδέονται.

Ο Neeq το είχε κάποτε. Ας παρέμβει..

Ευχαριστώ φίλε αγαπητέ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου