Προς το περιεχόμενο

''Eνα παιδι''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο ενα διμηνο εντονης αμερικανιλας,με επιασε..νοσταλγια για την ελληνικη γλωσσα και τραγουδησα-μιξαρισα σημερα,ενα κομματι που εγραψα πριν μερικα χρονια σε μια παρτιδα ελληνικων δημιουργιων-διαλειμμα απο τη μονιμη αρρωστια του χαρντ ροκ.

Λιγη μαυριλα βεβαια αλλα αυτο βγηκε  τοτε.Προ κρισης...

 

Τυμπανα επαιξε ο φιλος κι αδερφος Λαζαρος Σιμιτσης,επαιξα ολα τα υπολοιπα οργανα.

 

Καλη ακροαση σε ολους!

ΕΝΑ_ΠΑΙΔΙ.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ανατρίχιασα ρε φίλε, ειλικρινά τώρα.

Άσε τον τίτλο (και το θέμα) του κομματιού (το εννοιολογικό περιεχόμενο) που .... πες ότι είμαι προκατειλημμένος.

 

Αλλά είναι κομματάρα για τα γούστα μου (κι ας είναι έξω από αυτά που ακούω στυλιστικά).

 

Σε παρακαλώ ανέβαζε πιο συχνά, αν έχεις κι άλλα.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο, τι να πω...

Για ακόμα μια φορά με εκπλήσσεις ευχάριστα και μάλιστα με ελληνικό στίχο τον οποίο δεν ακούω.

 

Μπράβο αδερφέ!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω θερμα ολους!

 

Χαιρομαι πολυ που σας αρεσε γιατι ο απλος ελληνικος λογος,μελοποιημενος,ενεχει παγιδες.

Ειλικρινειας...

 

Να ειστε καλα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το πάρει κανάς λακαμάς να το κάνει σιτάρ το βλάκα ,ήμαρτον δλδ .

Ο τύπος έχει φωνάρα ποιοί Πλούταρχοι και ποιοί Κιάμοι ....................και κουτσοπαίζει και κιθάρα ο ακαμάτης  ;D ;D ;D

 

Ρε ΣΦ ,τι σκ@τ@ κάνεις ? Στουρνάρα σε κόβω  ;D..................ορθογραφικό , στουρνάρι  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για τους λοιπούς, αλλά ο Σταύρος είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που "κυκλοφορεί" στο Noiz. Ότι κι' αν έχει κάνει ή σχεδόν ότι κι' αν έχει κάνει είναι πολύ 'ψηλού επιπέδου και κυρίως φανερώνει έναν άνθρωπο που έχει γούστο και γουστάρει τη μουσική.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το πάρει κανάς λακαμάς να το κάνει σιτάρ το βλάκα ,ήμαρτον δλδ .

Ο τύπος έχει φωνάρα ποιοί Πλούταρχοι και ποιοί Κιάμοι ....................και κουτσοπαίζει και κιθάρα ο ακαμάτης  ;D ;D ;D

 

Ρε ΣΦ ,τι σκ@τ@ κάνεις ? Στουρνάρα σε κόβω  ;D..................ορθογραφικό , στουρνάρι  ;D ;D

 

εγω φταιω?

 

του εχω στειλει και τραγουδι να πει...αλλα δεν ηθελε..το βρηκε πολυ λαϊκο.... ;D..εγω φταιω που θελησα να τον βγαλω στις μεγαλες πιτσες πιστες...  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για τους λοιπούς, αλλά ο Σταύρος είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που "κυκλοφορεί" στο Noiz. Ότι κι' αν έχει κάνει ή σχεδόν ότι κι' αν έχει κάνει είναι πολύ 'ψηλού επιπέδου και κυρίως φανερώνει έναν άνθρωπο που έχει γούστο και γουστάρει τη μουσική.

 

Η αλήθεια είναι ότι αν έλειπαν άτομα σαν το Σταύρο το φόρουμ θα ήταν πολύ φτωχότερο μουσικά.

Τα δάχτυλα του ενός χεριού φτάνουν και περισσεύουν για να απαριθμήσεις τα ταλέντα αυτού του βεληνεκούς που συχνάζουν εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο είναι Σταύρο. Έξω λίγο από τα γούστα μου αλλά το χεις ρε φίλε και το χεις με το τσουβάλι.

Λίγο κλισέ if I may say so, με όλα τα συναισθηματικά κουμπιά πατημένα αλλά το σερβίρεις γκουρμέ αφού είσαι σεφ ολκής και χορταίνουμε όλοι.

 

Για κάποιο λόγο μου θύμισε (για φωνή μιλάω) λίγο Σιδηρόπουλο αλλά και λίγο Manolo Garcia (από -ελλιπούς πλέον- μνήμης και δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω εδώ που είμαι αλλά άκου το pajaros de barro να μου πεις) ντυμένα όμορφα σε ροκ μπαλάντα και παραγωγή trademark Freerock στυλ.

 

Soreos Stavros.

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου