Προς το περιεχόμενο

''Eνα παιδι''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα το 'χεις, το 'χεις σε όλα τα είδη που λέει κι ο Κώστας από πάνω. Είναι άψογο απ' όλες τις απόψεις και στα συν βρίσκω τους στίχους οι οποίοι παρότι θεματολογικά πάνε να κλισάρουν, τελικά αυτό δεν συμβαίνει διότι προφανώς ο στιχουργός ενέχεται προσωπικά και μάλλον με κάποιο κόστος.

 

Το μόνο που βρήκα εκτός του γούστου μου ήταν ενορχηστρωτικά το σημείο που χαρντροκίζει.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλοι μου σας ευχαριστω ολους για τα ευμενεστατα και υπερτιμητικα σχολια!

 

Το γεγονος οτι η ερμηνεια μου στα ελληνικα ειναι αποδεκτη,μου δινει χαρα και ενδιαφερον ωστε να παρω στα σοβαρα(ως ερμηνευτης)τα ελληνικα τραγουδια που εχω χρονια στο συρταρι... :)

 

Να στε καλα!

 

ο στιχουργός ενέχεται προσωπικά και μάλλον με κάποιο κόστος.

:)

 

 

@Κωστα,Ακουσα το Μανολο...Τραγουδαει σε τετοιους ισπανικους τροπους με αυτο το ισπανικο α λα ''Κρητικοι ερμηνευτες'' ερμηνευτικο ιδιωμα που δε μπορω ευκολα να εκμαιευσω ομοιοτητες.

Ισως καπου  στο βαθος,η βραχναδα.. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταυρο εξαιρετικο.

 

(Ενας φιλος ηταν στο αλλο δωματιο. Οταν μπηκε η φωνη ηρθε προς τα δω και με ρωταγε τι ειναι)

 

Μπραβο φιλε! Μπραβο.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κοινοτυπία. Είναι αθεράπευτα κοινοτυπία, ναι. Αλλά είναι και αλήθεια. Και γω λούζομαι στην αλήθεια σου αρχηγέ. Έχω κάνει και cd με τα τραγούδια σου. Ελπίζω να μην σε πειράζει.

 

 

ΥΓ.  Τα ελληνικά σου πάνε περισσότερο.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικά σου πάνε περισσότερο.

 

ΦΥΣΙΚΑ και του πανε περισσοτερο....ΕΛΛΗΝΑΣ ειναι...  :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Γκρεγκ σ ευχαριστω πολυ αδερφε!

 

Έχω κάνει και cd με τα τραγούδια σου. Ελπίζω να μην σε πειράζει.

Τιμη μου.. ;)

 

ΥΓ.  Τα ελληνικά σου πάνε περισσότερο.

 

ΦΥΣΙΚΑ και του πανε περισσοτερο....ΕΛΛΗΝΑΣ ειναι...  :)

 

Παιδια..μη με τσιγλατε..Περναω που περναω κριση σχετικα με την ανουσιοτητα της ξενογλωσσης δημιουργιας στο εσωτερικο μου γιγνεσθαι....(λεμε τωρα... ;D)

Τι ''λεμε'' δηλαδη..ΠΕΡΝΑΩ. :-\ :-X 8) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια..μη με τσιγλατε..Περναω που περναω κριση σχετικα με την ανουσιοτητα της ξενογλωσσης δημιουργιας στο εσωτερικο μου γιγνεσθαι....(λεμε τωρα... )

Τι ''λεμε'' δηλαδη..ΠΕΡΝΑΩ.    

 

 

 

αυτο λεγεται ΡΕΑΛΙΣΜΟΣ και ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ...παλι καλα να λες ,οι περισσοτεροι Ελληνες το παθαινουν στα...85.... ;D  

 

δε με λες ,να σου στειλω κανα τραγουδακι να το πεις?εχω γραψει καμμια 20αρια τον τελευταιο χρονο και μονος μου τα γραφω,μονος μου τα ακουω... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου άρεσε. Βασικά δεν μου άρεσε καθόλου. Αν δεν ήξερα ποιός το έστησε θα έλεγα ότι είναι επιτηδευμένο τόσο μουσικά, όσο στιχουργικά, ακόμα και η φωνή. Τεχνικά άρτιο σίγουρα αλλά το περιεχόμενο  :-\

Δεν είμαι σε θέση να σου δώσω συμβουλή όμως κατά την γνώμη μου stick to the plan.

Sorry dude.

 

Για κάποιο λόγο μου θύμισε (για φωνή μιλάω) λίγο Σιδηρόπουλο ....

 

Αυτό δεν είναι καλό, κακό είναι. Καλό θα ήταν αν είμασταν στην δεκαετία του 90.

 

ΦΥΣΙΚΑ και του πανε περισσοτερο....ΕΛΛΗΝΑΣ ειναι...  :)

 

Όχι δεν του πάει. Το ότι είναι Έλληνας δεν σημαίνει κάτι απαραίτητα.

 

My 2 drachmas.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό.

Μου θυμίζει κάτι μεταξύ scorpions και ελληνικής νοοτροπίας μπαλάντα στυλ Γρηγόρης Πετράκος (χωρίς να σημαίνει τίποτα κακό )  :)

Όπως καταλαβαίνεις Αγαπητέ Σταυρο , αν ζορίσουν τα πράγματα κάνεις μια όμορφη στροφή και ανεβαίνεις επίπεδο ακροαματικότητας  ;)

Το χεις  ;) ;) ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεγεται ΡΕΑΛΙΣΜΟΣ και ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ...παλι καλα να λες ,οι περισσοτεροι Ελληνες το παθαινουν στα...85.... ;D  

 

δε με λες ,να σου στειλω κανα τραγουδακι να το πεις?εχω γραψει καμμια 20αρια τον τελευταιο χρονο και μονος μου τα γραφω,μονος μου τα ακουω... ;D

Νταξ,η αληθεια ειναι οτι ο ρεαλισμος και η πραγματικοτητα εχουν να κανουν με το τι επιδιωκει ο καθενας.Και οι επιδιωξεις εχουν τις φασεις τους.

Το καλο ειναι να περνας φασεις.. ;)

 

Σου στελνω πμ...

 

Δεν μου άρεσε. Βασικά δεν μου άρεσε καθόλου. Αν δεν ήξερα ποιός το έστησε θα έλεγα ότι είναι επιτηδευμένο τόσο μουσικά, όσο στοιχουργικά, ακόμα και η φωνή. Τεχνικά άρτιο

Αυτη ειναι μια πολυ δυνατη και καλοδεχουμενη αποψη! :)

Θα ηθελα ομως να ισχυριστω οτι τιποτα κατα τη δημιουργια δεν ηταν επιτηδευμενο.Ολα βγηκαν νερο χωρις βια και σκεψη.Απ την ωρα που συνετεθη και γραφτηκαν οι στιχοι,ως την ωρα που ηχογραφηθηκε.

 

Ισως να μαι επιτηδευματιας ομως... :D

 

@Σ ευχαριστω πολυ για το σχολιο ΤΗΕΟD!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου