Προς το περιεχόμενο

Επειδη ερχονται ΠΟΛΥ δυσκολοι καιροι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης οι απολύσεις, ιδιαίτερα στην Αμερική όχι μόνο έχουν ξεκινήσει αλλά,μεταξύ άλλων, στήριξαν(όπως δείχνει ο Δελαστίκ στο άρθρο που παρέθεσα) την διατήρηση και αύξηση του ποσοστού των κερδών των μεγάλων εταιριών, ΠΑΡΑ την μείωση του τζίρου τους.

 

Ετσι δυστυχως λειτουργει ο καπιταλισμος  παντου (στη...Γερμανια να δεις ποσος κοσμος απολυθηκε που εχουν και τα καλυτερα συνδικτατα),οπως καλα γνωριζεις αν μια εταιρεια δεν εχει κερδη απλα δεν υφισταται,τα υπολοιπα ειναι μεν λυπηρα ανηκουν δε στο χωρο του συναισθηματισμου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 970
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φραγκα δεν θα χει ο λαος

ηδη το φαι δεν φτανει.

για αυτο απο σημερα και εγω,

θα ακουω μονο  ΛΑΖΑΝΗ.......

 

(για να θυμηθουμε τις παλιες καλες μερες συντροφε freerock1974 ;D ;D ;D)

Γουσταρω μιξη Λαζανη με οικονομικια κριση!

 

Κι αν εφτασε η ωρα μου

να γλειψω το καζανι

δε με πειραζει,ακουω χιπ χοπ

με Διονυσο Λαζανη

 

Κι αν τουτη η κριση οφειλεται

στις χωρες του ΟΠΕΚ

Διονυσιε,κρατα γερα,

κια πανω στο Κεμπεκ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι δυστυχως λειτουργει ο καπιταλισμος  παντου

 

Δεν λέω όχι.

Απλώς από την νεοφιλελεύθερη Ζιμπάμπουε(έκφραση Τζιμάκου) που είναι η Ελλάδα μέχρι τον καπιταλιστικό αλλά ανεπτυγμένο βορρά υπάρχει μια (αξιοσημείωτη) απόσταση.

 

Ένα παράδειγμα.

Ξέρω, από συγγενικό μου πρόσωπο, πως στην Αυστρία είναι δεδομένο να δίδεται 2 χρόνια άδεια κανονικότατα πληρωμένη στις εγγύους. Κανείς δεν διανοείται να σπάσει αυτό το συμβόλαιο.

Εδώ μια γυναίκα πρέπει να είναι τρελή(ή ΔΥ) για να τολμήσει να μιλήσει για γέννα.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8)

χ

 

Δε χρειαζεται ευχες,αυτοι ζουνε κατοπενηντα χρονια,εμεις θα ψωμολυσσαξουμε κι αν αρρωστησουμε δεν θα χουμε ουτε για ενεσα...

Αντε χρονια του πολλα του παιδιου και του χρονου να ναι Σουηδια για τζοκινγκ...

(Και οι Σουηδοι εδω για διακυβερνηση... 8))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8)

 

Χρόνια πολλά στον λεβέντη μας

souvlaki.jpg.96970ab40784a19a3f5230a5bb2066dd.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

με πατατα φωτοτυπια ??!!

χαχχχ χρονια του πολλα του ....(δεν σχολιαζω)

με πατατα φωτοτυπια ??!!

χαχχχ χρονια του πολλα του ....(δεν σχολιαζω)

Αγαπητέ μου Korgious το σουβλάκι ναι μεν είναι ένα μικρό δωράκι  ;D, αλλά παράλληλα είναι και μια «πολιτική δήλωση» στήριξης στον Dkall (για όσους το κατάλαβαν ;). Οπότε ζήτω τα σουβλάκια... κάτω τα παρκάκια... και τα καλαμαράκια...

 

Αλλά για να μπούμε και λίγο στο θέμα μας, είναι συγκλονιστικό το τι εκστομίζουν στα δελτία τώρα που μιλάμε. Ακούω υπουργάρα στο Alter και νομίζω ότι ο άνθρωπος μιλάει για κάποιους άλλους που θα τους πάρει ο λαός τα κεφάλια- ενώ το δικό του είναι στο «τακ».

Γυρίζω MEGA και ο υπερυπουργός (και σε μέγεθος καθώς είναι jumbo) λέει άλλα ασύλληπτα: Δεν νομίζει ότι το ΔΝΤ θα μας ζητήσει τίποτα άλλο... Το πιο τρομακτικό στην υπόθεση μας είναι το γεγονός ότι στην δεδομένη στιγμή, αυτοί οι άνθρωποι που αερολογούν ασύστολα, είναι αυτοί που καλούνται να μας σώσουν... μπρρρρρρ... Σουβλάκι...

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά ότι γενικότερα ζουν σε άλλο κόσμο οι περισσότεροι είναι γεγονός....

Πάντως Μενέλαε αυτοί (που μας το πουλάνε ότι ζουν στον κόσμο τους) είναι το ένα κομμάτι της εξίσωσης. Το άλλο, το εξίσου και ίσως και περισσότερο εκνευριστικό είναι αυτό του κωλοσυναφιού μου: Των δημοσιογράφων  ??? Αυτό το πράγμα δεν έχει τον θεό του, με τους «έγκυρους» και «έγκριτους» συναδέρφους μου. Η γλίτσα τους δεν έχει προηγούμενο και είναι τόση η βρώμα τους που πλέον ξεπερνά την οθόνη. Είναι γνωστό ποιος είναι σε πιο pay roll, αλλά πια δεν κρατάνε ούτε ένα πρόσχημα βρε παιδί μου... Τέτοια ξετσιπωσιά...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου