Προς το περιεχόμενο

Θέλω μια telecaster (όχι όμως Fender).


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια sorry αν ηξερα οτι θα εσπερνε πανικο το thread δεν θα το ανοιγα  :P. να πω και κατι αλλο, ακουω Fender usa kai mexican αν δεν πληρώνεις το όνομα τοτε γιατι εχουν τοσο μεγάλη διαφορά στην τιμή?

 

Πληρωνεις το Made in the US of A, ακριβως οπως και σε αλλους κατασκευαστες. Οχι το Fender (τουλαχιστον οχι τοσο πολυ). Η Fender προσφερει μερικες απο τις πιο φτηνες MIA κιθαρες. Αυτο προσπαθω να εξηγησω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

6 σελίδες θέμα και ο φίλος μας (εάν δεν κάνω λάθος), δεν μας έχει πεί τι μουσική θέλει-νομίζει-ελπίζει, ότι θα παίξει με την Telecaster που φαντάζεται...υπενθυμίζω...

 

καλησπέρα φασαριόζοι, τελευταία την έχω δει alternative...(που λεει ο λογος) και ψάχνομαι για tele στυλ κιθάρες αλλα εχω κόλλημα με τις fender και δεν γουστάρω να τους τα σκάσω και είμαι και κολλημένος ibanezakias αλλά η Ibanez δεν βγάζει παρά μόνο τις fr οι οποίες δεν βγαίνουν με maple fingerboard (άλλο κολημα μου). και ψάχνομαι για αλλες εταιρίες που βγάζουν tele.. πετυχα κατι φτηνές απο Τσεχία τις BaCH αλλα δεν ξερω κατα πόσο είναι καλές. anyway ψαχνω απο 1 - 1000 € πάνω κάτω. οποτε αν ξέρετε καμια καλή εταιρία που να βγάζει tele, προτείνετε μου. α.... επισης μου αρέσουν και οι σκαφάτες tele.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις USA Fender πληρώνεις και την βαλίτσα όπως επίσης και το καλύτερο φινίρισμα. Η διαφορά στην τιμή μεταξύ Αμέρικα και Μέξικο είναι πολύ λογική και καθόλου χαοτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 σελίδες θέμα και ο φίλος μας (εάν δεν κάνω λάθος), δεν μας έχει πεί τι μουσική θέλει-νομίζει-ελπίζει, ότι θα παίξει με την Telecaster που φαντάζεται...υπενθυμίζω...

 

καλησπέρα φασαριόζοι, τελευταία την έχω δει alternative...(που λεει ο λογος) και ψάχνομαι για tele στυλ κιθάρες αλλα εχω κόλλημα με τις fender και δεν γουστάρω να τους τα σκάσω και είμαι και κολλημένος ibanezakias αλλά η Ibanez δεν βγάζει παρά μόνο τις fr οι οποίες δεν βγαίνουν με maple fingerboard (άλλο κολημα μου). και ψάχνομαι για αλλες εταιρίες που βγάζουν tele.. πετυχα κατι φτηνές απο Τσεχία τις BaCH αλλα δεν ξερω κατα πόσο είναι καλές. anyway ψαχνω απο 1 - 1000 € πάνω κάτω. οποτε αν ξέρετε καμια καλή εταιρία που να βγάζει tele, προτείνετε μου. α.... επισης μου αρέσουν και οι σκαφάτες tele.

 

 

το είδος που θέλω να παίξω ειναι grind core trash death  :P

πλακα κάνω. θέλω να παίξω Alternative funk rock κατι σας peppers π.χ

Αλλά εκτός αυτού μου άρεσει να εχω επιλογές απο κιθάρες γι' αυτο θέλω να πάρω και μια tele. και γιατι ειμαι άρρωστος και με τις κιθάρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τώρα ξαναδιαβάζω το αρχικό post μου και βλέπω οτι δεν ξέρω να μιλάω Ελληνικά :P

λεγοντας οτι εχω κόλλημα με τις fender και δεν γουστάρω να τους τα σκάσω εννοω οτι δεν γουσταρω να πάρω fender. ετσι όπως το ξεκίνησα φανηκέ σαν να θέλω να πάρω fender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδος που θέλω να παίξω ειναι grind core trash death  :P

πλακα κάνω. θέλω να παίξω Alternative funk rock κατι σας peppers π.χ

Αλλά εκτός αυτού μου άρεσει να εχω επιλογές απο κιθάρες γι' αυτο θέλω να πάρω και μια tele. και γιατι ειμαι άρρωστος και με τις κιθάρες..

 

Εγώ παίζω Grindcore και χρησιμοποιώ άνετα την Tele μου (φυσικά Fender Baja). Επίσης μπάντες με πιο punk / hardcore αισθητική χρησιμοποιούν επίσης Tele, οπότε δεν είναι και τόσο αστείο να το αναφέρει κανείς  ;)

 

και τώρα ξαναδιαβάζω το αρχικό post μου και βλέπω οτι δεν ξέρω να μιλάω Ελληνικά :P

λεγοντας οτι εχω κόλλημα με τις fender και δεν γουστάρω να τους τα σκάσω εννοω οτι δεν γουσταρω να πάρω fender. ετσι όπως το ξεκίνησα φανηκέ σαν να θέλω να πάρω fender

 

Προηγουμένως ανέφερες ότι θες να παίζεις κάτι σαν Peppers, φυσικά θα ξέρεις ότι ο Frusciante παίζει με Fender... όπως και να το κάνεις αυτή είναι η φίρμα που τις ανακάλυψε, τι να κάνουμε τώρα; Όσον αφορά στο "σκάσιμο" του πακτωλού, θεωρώ αστείο να μιλάμε για κλέψιμο απ' την μεριά της Fender όταν με 600 περίπου ευρώ αγοράζεις πραγματικές οργανάρες!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε..να πω και εγω  ;D

περνεις μια classic vibe και την μονταρεις οπως θες  ;)

και οταν καταληξεις...πανε και στο μαστορα που ειπες παραπανω και κανε μια οπως την θες με πιο ορημη αποφαση..και πιο πολυ κοστος.. ε?

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πες τώρα ότι εγώ ψήθηκα. από Fender tele thinline τι καλό υπάρχει?

 

απο οσο γνωριζω μια thinline με κανονικο tele ηχο βγαζει η Fender

 

αυτη

 

http://www.dv247.com/guitars/fender-classic-series-69-telecaster-thinline-electric-guitar-black--40936

 

ειναι εξαιρετικη κιθαρα,ειδικα αν αλλαξεις τον πισω μαγνητη με εναν καλυτερο και πραγματικο μαγνητη τελε (με baseplate δηλ.)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε..να πω και εγω   ;D

περνεις μια classic vibe και την μονταρεις οπως θες  ;)

και οταν καταληξεις...πανε και στο μαστορα που ειπες παραπανω και κανε μια οπως την θες με πιο ορημη αποφαση..και πιο πολυ κοστος.. ε?

 

+ 1 Για την Classic Vibe squier! Σε περίπτωση που δεν είσαι κολλημένος με την thinline η το λογότυπο "squier" είναι κιθάρα όνειρο!

...και πουλιέται και μια στις αγγελίες για 200 ευρώ ;)

 

Δεν νομίζω να υπαρχή μέλος που να έχει πει άσχημη κουβέντα για την Classic Vibe...υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου