Προς το περιεχόμενο

Telegun MSD καταληλο για ακραιο μεταλ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια το χω απορια...Κανει το MSD για ακραιους high gain ηχους? Παιζω κυριως μελοδικο death και ακομα πιο ακραια πραματα. Το χω ακουσει μονο μεσο υπολογιστη σε μονιτορ και δεν με ενθουσιασε και μια αλλη φορα που πηγα στον Ζαχο στην θεσσαλονικι, αλλα δεν ηταν η φαση που μπορουσα να το ψαξω καλα..τι εχετε να πειτε? Ειναι κανενας απο σας που παιζει με αυτο τετια πραματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνακι στον Μητσο που ειναι και ο κατασκευαστης του (απ οτι καταλαβα βρισκεσαι Θεσσαλονικη) ωστε να κανονισετε να πας και να το ακουσεις-ψαξεις οπως θελεις (και αυτος μιας και ειναι δημιουργημα του ξερει καλυτερα απο τον καθενα να σε καθοδηγησει ηχητικα πανω του,οπως και τα "ορια"-δυνατοτητες του μηχανηματος)

 

Το τηλεφωνο του θα το βρεις στο site του  http://www.telegun.com/main.html    ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ οντως  :P και το αστειο ειναι οτι πηγαινω την κιθαρα μου για σερβις στον Dr Fret που ειναι στο ιδιο μαγαζι και δεν με πολυεκοψε χεχε...οκ λοιπον 8α δω κι εκει και οταν το δοκιμασω 8α γραψω εντυπωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσέκαρε κι αυτό εδώ, έχει κάποια κλιπάκια που ίσως σε βοηθήσουν.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=175578.0

 

λάβε υπ'οψιν σου οτι η συμπεριφορά του όσον αφορά στον όγκο που βγάζει, αλλάζει πολύ ανάλογα σε τι καμπίνα το συνδέεις.

μήν περιμένεις όμως χαβούζα απο αρμονικές.

 

προσωπικά, πιστεύω πως αν και έχει αρκετό gain, ωστόσο δε νομίζω πως κάνει για ΑΚΡΑΙΟ ήχο.

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απάντηση δυστυχώς είναι όχι.Δεν έχει εκείνον τον κομπρεσαρισμένο changa chunga ήχο και τα liquid leads που πιστεύω σκέφτεσαι. ;) Το είχα και το πούλησα επειδή και εγώ πίστευα ότι θα την παλέψει.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ..μαλιστα...κι εγω καπως ετσι το φανταζομαι..Τοτε για τι να κινηθω? Καλα θα ταν μια κεφαλη,αλλα ακομα ουτε τα χρηματα, ουτε ο χωρος παιζει...και νταξ στο σπιτι καλα ειμαι με τον line 6 που εχω, αλλα στα λαιβ παντα οτι ναι.. ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΙ  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχω μια Korg Toneworks και το Metal muff για λαιβ..αλλα δεν ειναι αυτο που θελω..και αρχιζω να σκεφτομαι να παω σε simulation πχ line 6 pod x3 live...αλλα δεν ειναι πολυ ψεφτια ο ηχος τους??? και αυτην δεν την εχω ακουσει...8α την τσεκαρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου υπαρχει και το Fat Foot 2 απ τον Telegun το οποιο ειναι λαμπατο και ειναι High Gain πεταλι.Το εχω εγω και δουλευει τελεια σε High Gain καταστασεις!Οποτε δοκιμασε αυτο αμα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχω μια Korg Toneworks και το Metal muff για λαιβ..αλλα δεν ειναι αυτο που θελω..και αρχιζω να σκεφτομαι να παω σε simulation πχ line 6 pod x3 live...αλλα δεν ειναι πολυ ψεφτια ο ηχος τους??? και αυτην δεν την εχω ακουσει...8α την τσεκαρω!

 

 

rp500-1000,gsp1101 και εισαι κομπλε....καμια ψευτια.......πιστεψε με............και απο gain ........θα παθεις ενα σοκ.......... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου