Προς το περιεχόμενο

My Heart... πρώτη απόπειρα...


relayer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιανιστικά οκ μια χαρά (αν έπαιζες παράλληλα και τραγουδούσες σε σημεία ακουγόταν σα να καθυστερείς). Τη φωνή σα να την έχεις θάψει κατά τη γνώμη μου, θα μπορούσε και πιο δυνατά. Από εκεί κ πέρα σαν κομμάτι καλό, αλλά λίγο πολύ στημένο δε ξέρω. Σα να έφτιαξες κάτι για να είναι μελό, όχι το ένιωσες... Δε ξέρω πως να το εκφράσω καλύτερα.

Στη φωνή προφανώς έχεις δυνατότητες αλλά υπερέβαλλες λες και ντε κ σώνει πρέπει να φτάσεις ψηλά.

 

Αν αυτή είναι η 1η σου απόπειρα γενικά πάντως μια χαρά είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια. Βασικά ένα δοκιμαστικό για κάποια νέα μηχανήματα ήταν... το τραγούδι το 'γραψα σε μισή μέρα, η εκτέλεση ήταν one take (σε χωριστά κανάλια όλα) και η μίξη σπιτική (τα χουμε ξαναπεί). Η φωνή επίτηδες δεν είναι ψηλότερα στη μίξη (δεν είναι σκυλάδικο) αλλά σε καμία περίπτωση δε "ζορίζεται" (μπορεί και ψηλότερα άνετα...). Και πάλι θενκς για το χρόνο σου.

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ ειναι μου θυμιζει ποιοτικα ποπ ροκ κομματια δεκαετιας 80

τελειο χωρις να θεωρηθει γλυψιμο ειναι θεμα ακουσματων προσωπικων που ξεκινανε σε εκεινη την δεκαετια.

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ ωραίο!!! Βασικά εμένα προσωπικά θα μου άρεσε αν ειχες πιο έντονα τα synth μοτίβα στην αρχή στις διακοπές του πίανου ανάμεσα στα φωνητικά.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέρυ μένυ θενκς για τις παρατηρήσεις... Ήδη έχω δώσει πάνω τη φωνή, ωραία η ιδέα για το noise pad ανάμεσα στις παύσεις, επίσης έβαλα και τα απαραίτητα reverbs στο πιάνο και το τσέλο διότι αρχικά η όλη προσπάθεια ήταν πολύ βιαστική...

Επίσης να διευκρινίσω ότι είναι 1η απόπειρα ανεβάσματος στο νόιζ και όχι γενικώς...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγωντας το clip,πέρασαν πάρα πολλές εικόνες απο μπροστά μου.Εχω την εντύπωση πως ακόμα και "φτασμένοι" παραγωγοί δεν μπορούν να βγάλουν αυτό το συναίσθημα γιατί πολύ απλά πρέπει να το "έχεις".Και φυσικά δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να θεωρήσω οτι είναι επιτηδευμένο.

Δεν θα μπώ στην διαδικασία να κρίνω το mix,τα εφφέ και διάφορα άλλα τεχνικά θέματα γιατί νομίζω πως θα χαθέι η ουσία.Και η ουσία είναι να γράφονται καλά τραγούδια,με καλές μελωδίες,που το συγκεκριμένο clip τα έχει σε μεγάλο βαθμό.

Επίσης πιστεύω πως αν δουλευτεί με μπάντα και ΠΕΙΘΑΡΧΗΜΕΝΟΥΣ μουσικούς,θα γίνει ενα αριστούργημα.

Εχω κάποιες προτάσεις αν ενδιαφέρεσαι.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις παρατηρήσεις και τα σχόλια...  :) :) :)

Φίλε ditto είμαι ανοιχτός σε όλες (μα όλες) τις προτάσεις... ;)

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου