Προς το περιεχόμενο

Accept & Quiet Riot Covers (Video)


Stinky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eκανα 2 προχειρα βιντεακια σε 2 αγαπημενα μου τραγουδια.

Το ενα ειναι το σολο του Come on feel the noise απο Quiet Riot και το δευτερο το Balls to the wall των Accept. Eιναι one take.

 

Ο βασικος μου σκοπος ηταν να τεσταρω τον Cornford Roadhouse σε αρκετο gain μια σε lead και μια σε rythm με διαφορετικες κιθαρες για οποιον ενδιαφερεται να τον ακουσει, μιας και οταν ηταν να τον αγορασω παντου διαβαζα οτι δεν ειναι για μεταλ καταστασεις. Η γνωμη μου ειναι αντιθετη.

Ελπιζω να σας αρεσουν. Σημ. δεν εχω προσθεσει κανενα πεταλακι. Οτι ακουγεται ειναι ο ενισχυτης

 

Καθε σημειωση και παρατηρηση ειναι δεκτη εννοειται.

 

 

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ Κωστα,μια χαρα για '80s ο ενισχυτης,ασε που οταν περασει το Master το 4-5 θα ακουγεται ακομα καλυτερα.

 

Ναι Κωστα αστα. Βγαζει τρελη 80ιλα και οχι μονο. Εχουν ερθει αρκετοι φιλοι σπιτι μου, συμφορουμητες και μη, και ο καθενας επαιζε τα δικα του ξερεις. Blues, rock , funk και δεν βρηκαμε κατι που να μην ακουγεται σωστα και με χαρακτηρα μεσα απο τον Cornford. Μονο black metal δεν δοκιμασαμε γιατι δεν βαζω τετοιους μεσα στο σπιτι μου :P Ειναι all around εργαλειο.

 

Μη σου πω τη θραυση εχει κανει η BCR ;D

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθάρες και τα t-shirts τα σπάνε, ηχητικά όμως αδικούνται νομίζω πάρα πολύ από την ποιότητα του video...πάραυτα πρέπει να είναι πολύ ωραίος ο Cornford. Nice playin!

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου άρεσε ο ήχος...στεγνός ναι αλλά όχι 80λα λόγω πρωτόγονου και ξερού ήχου...Ίσως αδικειται απο τις παραμέτρους της ηχοληψίας...Στα αυτιά μου την 80λα την εχω ετσι... :-\

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ακουγεται ο ογκος στον ηχο της κιθαρας (μαλλον εξαιτιας του μικροφωνου της καμερας) ειναι μια καλη προσπαθεια,επισης πολυ καλη και η επιλογη των τραγουδιων ειδικα,των accept !!!

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια για τον κοπο να τα δειτε.

Κοιταξε ο 80ς ηχος αποτελειται απο πολλα περισσοτερα απο ενα σκετο distortion, αλλα σκοπιμα δεν εβαλα τιποτα παραπανω για να ακουστει σκετος ο ενισχυτης.

Επισης συνιθως παιζω με πολυ χαμηλομενα μεσαια αλλα και παλι δεν το εκανα στα βιντεακια γιατι δεν θα ηταν ο "πραγματικος" ηχος του ενισχυτη μιας και παιζουν πολυ μεγαλο ρολο και στον ογκο και στο ποσο βγαινει μπροστα σε σχεση με τα υπολοιπα οργανα.

 

Σπυρο παντως οπως ακουσα τον Bugera στο βιντεακι που παρεθεσες (πολυ καλο βιντεο και καλη επιλογη μουσικης ;D) πιστευω οτι τα πιανει αυτα τα επιπεδα παραμορφωσης o Cornford , αν και ειναι και θεμα eq.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι φίλος του Κώστα(είσαι και δικός μου :-*) αλλά ήθελα να σου πω τη γνώμη μου καθότι κι εγώ 80λας του κ@@ατά...κάτι δεν μου κόλλησε από το πρώτο άκουσμα και προσπάθησα να στο περιγράψω.. :-\

 

Κάθαρμα Κώστα θα το πληρώσεις που έδωσες την BCR χωρίς  να μου το πείς.....

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα την κυνηγουσαν πολλοι μαλλον την BCR ε? Eιναι κουκλαρα και παιζει και σουπερ! Οπως μου την ειχε περιγραψει ο Κωστας!

Ειναι φοβερος τυπος ο Κ και του χρωσταω πολλα που με χωσε για τα καλα στον κοσμο των superstrats ;D

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου