Προς το περιεχόμενο

Αγορα ενισχυτη combo για μεταλ μεχρι 700 ευρω.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω για ενα combo κυριως για μεταλ ηχο.Κατα προτιμηση λαμπατο μεχρι 700.Eχω μια Jackson SL3MG να Ibanez TS9 για boost στα solo ενα Boss NS-2 και ενα Dunlop Original Crybaby.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/randall_rg50_tc.htm

Δεν τον εχω ακουσει αλλα απ ο,τι εχει παρει το αυτι μου ειναι ΚΑΛΟ για ΜΕΤΑΛ

...και μεσα στο budget

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ για τον randall....εγώ σου προτείνω

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_112_combo.htm

 

http://www.thomann.de/gr/engl_thunder_50_e322_roehrencombo.htm

 

(engl-το ξέρω οτι ξεπερνάει τα λεφτά που δίνεις κατα 50 ευρά αλλά τον έχω δοκιμάσει και ειναι ότι πρέπει για το είδος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί οι ενισχυτές που αναφέρθηκαν, ρίχνω και αυτή τη πρόταση (μιας και τον έχω, και παίζω metal):

http://www.dv247.com/guitars/line-6-spider-valve-212-tube-modelling-guitar-amp-combo--44566

μάλιστα πριν λίγο καιρό (πριν βγεί η συνέχεια - mkII) είχε τη διπλάσια τιμή. Σου μένουν και χρήματα για πετάλια.

 

Παίζει μια χαρά μεταλιές (και πολλά άλλα εκτός από metal), είναι δυνατός, φορά καλά ηχεία. Συνεργάζεται καλά με πετάλια (χρησιμοποιώ τα metal muff, ns2, ge7, ce5, ds1 προς το παρόν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ειναι να ακουσεις ολους οσους σου προτειναμε απο κοντα, αλλα θα μου πεις αυτο δεν γινεται!

 

τον Randall τον εχω αλλα σε κεφαλη εκδοση του (τσεκαρε το σαητ της randall μαλλον θα βγαλει νεα εκδοση του) ειναι πολυ καλος, εχει πολλα γραζια και ευεληξια στον ηχο του, αλλα ΔΕΝ θα βρεις τα τελεια γκαζια (ενος ENGL) ΟΥΤΕ τα τελεια καθαρα της λαμπας που τυχον θα περιμενες. ειναι μια μεση κατασταση κατασκευασμενη στην Κινα. Προσωπικα θα τον αλλαζα ευκολα μεναν ENGL screamer (αλλα οχι μεναν ENGL thunder). Οπως και ναχει με μια βολτα απτον Διαμαντοπουλο θαχεις μια καλυτερη αποψη.

 

Επισης με μια βολτα απτον Νακα θα ακουσεις και τον LINE6 ο οποιος μου φαινεται ενδιαφερουσα περιπτωση, ειχα ακουσει τον πιο παλιο και μου αρεσε αρκετα!

 

Για μενα η καλυτερη περιπτωση ειναι ο PEAVEY δεν τον εχω ακουσει, ειχα ακουσει την κεφαλη στο σπιτι ενος γνωστου για λιγο και εμεινα με καλες εντυπωσεις.

 

οποτε απο μενα +1 στον Peavey!

 

(Νομιζω η omicron τους φερνει τους Peavey)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ τον Φεβρουάριο ενδιαφερόμουν για αγορά του Peavey 112 plus combo από γνωστό ευρωπαϊκό κατάστημα:

 

Όντως σαν κεφαλή είναι πολύ καλός ενισχυτής ο Peavey (έχω ακούσει/παίξει σε 6505head). Ο 6505 112 combo plus έχει και εξόδους για extra καμπίνα οπότε με μια καλή καμπίνα/ηχεία θα ναι μια χαρούλα.

 

Out of stock=προπαραγγελία, μάλιστα είχαν ήδη κλείσει τα 2 από τα 4 κομμάτια που είχε παραγγείλει το κατάστημα και έπρεπε να περιμένω κάποιους μήνες ώσπου να τον παραλάβει και να τον αποστείλει με τη σειρά του σε μένα (τέλη Μαϊου ΠΕΡΙΠΟΥ μου είπε ο ευγενέστατος έλληνας υπάλληλος με τον οποίο επικοινώνησα). Αυτή η πολύμηνη αναμονή με απέτρεψε από την αγορά του και κατέληξα στον λαμπάτο της Line6 που πρότεινα σε προηγούμενο post.

 

Γενικά από ότι έχω καταλάβει, είναι ενισχυτής-φάντασμα από τότε που βγήκε σε κυκλοφορία, πουθενά δεν είναι in-stock, όλο φτάνει σε λίγα κομμάτια και πουλιέται άμεσα, και δε ξέρω αν μπορείς να τον βρείς και πουθενά για να τον δοκιμάσεις.

 

Αν κάποιος μπορεί να κάνει υπομονή (χωρίς να ξέρει ακριβώς πότε θα τον παραλάβει) και να πάει στα τυφλά (δίχως να έχει ακούσει περι τίνος πρόκειται) καλή του τύχη!

 

 

PS. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων δεν αναφέρω με ποιο κατάστημα συνομίλησα, απλά μην πεί κανείς πως κάνω και δυσφήμηση (ίσα ίσα που από κεί είμαι αρκετά ικανοποιημένος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να χαλάσεις μια περιουσία??

Αυτό με μια καμπινούλα(ότι σε βολεύει 2χ12,4χ12) και είσαι ΟΚ..

παίζει και σε combo τον έχω κι εγώ....

παίζω και όλοι νομίζουν ότι παίζω με Mesa γτ τον κρύβω ....μόλις τον βλέπουν τρίβουν τα μάτια τους...Εννοείται καρφί στον ενισχυτή...μόνο ένα cry baby  ;)

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου