Προς το περιεχόμενο

delta 1010lt


kyle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

skeftomai na agoraso tin karta M AUDIO DELTA 1010 LT

an gnorizei kaneis na mou pei pou kymainetai peripou to latency tis kartas

kai genika an einai mia kali epilogh.

:?:

 

Ναι, αυτή έχω εγώ.

 

Μπορώ να πω ότι είναι μια καλή επιλογή για τα λεφτά της, με μοναδικό παράπονο τον πανικό που γίνεται με τα καλώδια. :cry: Αυτό είναι καθαρά "εργονομικό" πρόβλημα, που μπορεί να σε προβληματίσει, μπορεί όχι (αν έχεις μια κονσολίτσα, κανένα πρόβλημα, τα συνδέεις όσα σε ενδιαφέρουν επάνω και τελειώνεις!).

 

Στο internet θα τη βρεις κάτω από ¤200 που είναι πολύ καλά πιστεύω, για μια κάρτα που σου παρέχει όσες δυνατότηρες μπορείς να χρειαστείς, σ'αυτό το level της αγοράς! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Απαντάω με ερώτηση σε αυτό το θέμα μιας και δεν θα ήθελα να ανοιξω κάπου καινούργιο θέμα έστω και αν το αντικείμενο του παρώντος θέματος μπορεί να έχει ολοκληρωθεί...

 

Βλέπω οτι η M-audio έχει κάνει σοβαρά ανοίγματα στην προώθηση των προϊόντων ενισχύοντας τα τώρα πρόσφατα και με την συνεργασία της με protools.

 

Η συγκεκριμένη κάρτα έχει μια διάρκεια γιατί

 

αν έχεις απλά cubase...

 

μπορείς να σκεφτείς την επεκτασιμότητα των ήχων σου σε ένα gigastudio το χωρίς να αλλάξεις κάρτα

 

είναι 24bit/192khz τα οποία σου δίνουν ένα βάθος επεξεργασίας, ανάλογα με το τι προτιμάς...

 

αλλά έχει ASIO 1.0

 

Πουθενά δεν γίνεται αναφορά οτι η κάρτα αυτήν έχει ASIO 2.0.

 

Αυτό δεν την υστερεί, ή δεν την κάνει λιγότερο συμβατή σε εφαρμογές SX ή σε οτιδήποτε απαιτεί ή προτίνει ASIO 2.0 τεχνολογίες...

 

Κατα τα άλλα την έχω βάλει και εγω στο μάτι για το χαμηλό κόστος της.. τους καλούς converters και για τις επιλογές I/O που διαθέτει έτσι ώστε να βρείς τον τρόπο να βάλεις και ακουστικά ή να σύνδέσεις και κάτι ακόμα....

 

 

Σε αντίθεση με την EMU 1212m που και αυτην την συμπαθώ (ώς χαρακτηριστικά) αλλά η εργονομία της είναι πολύ αυστηρή, και για μεγαλύτερο εξοπλισμό απο έναν απλό μίκτη και ένα σετ μόνιτορ...

 

 

Αν κάποιος που έχει δουλέχει την Audiophile μπορεί να απαντήσει και να εκθέσει την εμπειρία τους σχετικά με την ASIO 2.0 τεχνολογία θα μου έκανε πολυ καλό...

 

NOT GUILTY

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου