Προς το περιεχόμενο

Γνωμες-Συμβουλες Για Digitech GNX 4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια gnx4 της digitech και θα ηθελα της εμπειριες και γνωμες σας για αυτην εχω αποφασισει να αρχισω μια χειροποιητη πεταλιερα με πεταλακια αλλα εσθανωμαι οτι δεν εχω αξοιοποιησει την πεταλιερα μου και αν δεν την πουλησω τελικα θα ηθελα να της δωσω μια ευκαιρια πρωτα μιας και την εχω χρησημοποιησει μονο 5-7 φορες. Μου φενεται υπερβολικα δυσκολο να την δουλεψω αν και εχω διαβασει το manual!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φενεται υπερβολικα δυσκολο να την δουλεψω αν και εχω διαβασει το manual!

 

Τοτε δεν κανει για εσενα,οι πεταλιερες σαν την GNX4 απευθυνονται σε ανθρωπους που εχουν υπομονη και τη διαθεση να ψαχνουν για ωρες μια και ειναι...ανεξαντλητες  ,αν θες instant gratification παρε πεταλακια.

 

Αν τωρα ρωτας για τον ηχο της,απλα πιστευω οτι αν δεν μπορεις να βγαλεις ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΗΧΟ απο αυτη σιγουρα ΔΕΝ φταιει η πεταλιερα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γενική συμβουλή που μπορώ να σου δώσω χωρίς να έχω εμπειρία με τη GNX4 είναι οτι θέλει χρόνο και κόπο η όλη διαδικασία (όπως λέει και ο SF).

 

Επίσης, less is more, μην τιγκάρεις τα gain και μην φορτώνεις υπερβολικά πολλά εφέ μαζί.

 

Προσπάθησε να κατανοήσεις πως η κάθε αλλαγή και προσθήκη που κάνεις στις ρυθμίσεις επηρεάζει τις υπόλοιπες παραμέτρους της πεταλιέρας.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε δεν κανει για εσενα,οι πεταλιερες σαν την GNX4 απευθυνονται σε ανθρωπους που εχουν υπομονη και τη διαθεση να ψαχνουν για ωρες μια και ειναι...ανεξαντλητες  ,αν θες instant gratification παρε πεταλακια.

 

Αν τωρα ρωτας για τον ηχο της,απλα πιστευω οτι αν δεν μπορεις να βγαλεις ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΗΧΟ απο αυτη σιγουρα ΔΕΝ φταιει η πεταλιερα.... ;D

 

ειναι η 1η μου πεταλιερα και επαφη γενικα με πεταλια μου τη συστησε ο καθηγητης μου για καλη και ευκολη >:( τοτε και επειδη δεν ηξερα την πηρα γενικα δεν την εχω ψαξει γιατι ειναι τεραστια ενδιαφερομαι παρα πολυ να πειραματιστω με τον ηχο αλλα δεν βγαζει αυτο που περιμενα πχ οταν συνδιασω ενα τιλεη της με μια σκληρη παραμορφωση γα ενα μεταλ σολο σε στυλ dream theater

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Jasemeister ισως εχεις δικιο για το gain και τα effect αλλα απο που μπορω να βρω καποια βασικα για να φτιαξω ενα ηχο που εχω ακουσει και να μου δωσει κατεφθινσεις για το τι effect και σε τι ποσοστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικά υπάρχουν ιστοσελίδες όπου οι κάτοχοι πεταλιέρας γράφουν για τις ρυθμίσεις τους. Είναι μια καλή αρχή να βάλεις στο google: gnx4 settings ή patches

 

Επίσης στο youtube ανεβαίνουν πολλά βίντεο με σύντομους οδηγούς χρήσης και συμβουλές για τις πεταλιέρες.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου