Προς το περιεχόμενο

Digital Drumpad


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα λοιπον τωρα τελευταια οποτε κανουμε με το συγκροτημα καμια προβα καθομαι στα ντραμς και βαραω λιγο και εχει αρχισει να μ αρεσει πολυ..οποτε σκεφτηκα να παρω ενα σετ στην αρχη αλλα υπαρχοθν 2 προβληματα...πρωτον μενω σε πολυκατοικια αρα τα κανονικα ντραμς τα ξεχναμε και 2ον δεν υπαρχει χωρος οποτε ξεχναμε και τα ηλεκτρονικα...χαζευοντας λοιπον σε ενα εντυπο που μου ηρθε απο το μιουζικστορ επεσα πανω σε αυτο   http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Drums/Digital-Drums/Fame-DD-306-Digital-Drum-with-7-Pads/art-DRU0009517-000

 

ποια η γνωμη σας...δεν ψαχνω τρελη ποιοτητα στον ηχο..ειναι και οικονομικο κιολας...οποτε ακουω γνωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπερα λοιπον τωρα τελευταια οποτε κανουμε με το συγκροτημα καμια προβα καθομαι στα ντραμς και βαραω λιγο και εχει αρχισει να μ αρεσει πολυ..οποτε σκεφτηκα να παρω ενα σετ στην αρχη αλλα υπαρχοθν 2 προβληματα...πρωτον μενω σε πολυκατοικια αρα τα κανονικα ντραμς τα ξεχναμε και 2ον δεν υπαρχει χωρος οποτε ξεχναμε και τα ηλεκτρονικα...χαζευοντας λοιπον σε ενα εντυπο που μου ηρθε απο το μιουζικστορ επεσα πανω σε αυτο   http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Drums/Digital-Drums/Fame-DD-306-Digital-Drum-with-7-Pads/art-DRU0009517-000

 

ποια η γνωμη σας...δεν ψαχνω τρελη ποιοτητα στον ηχο..ειναι και οικονομικο κιολας...οποτε ακουω γνωμες

Απαντησες ηδη μονος σου φιλε μου. Οχι τρελη ποιοτητα,οικονομικο,μικρο για τον χωρο σου...υπαρχε ικαι ενα αντιστοιχο της Yamaha..δεν θυμαμαι τιμη...

http://www.yamaha.com/drums/drumpads.html?CTID=5040589

Μια χαρα σε βρισκω λοιπον  :D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως γιατι εγω περιμενα ν ακουσω τπτ χειροτερο :Ρ...Εχω κοιταξει επισης για βαση αλλα δεν μπορω να βρω..στο μιουζικστορ νομιζω το χει στηριγμενο πανω σε σταντ απο snare αλλα πως θα ειμαι σιγουρος οτι αυτο που θα παρω θα τεριαζει και θα ειναι οκ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιγκα η αγορα απο τετοιες βασεις...το παιρνεις μαζι σου και οποια σου κατσει καλυτερα...τσουπ..και καλοριζικη.

GALLERY_DRU0009517-000_4_images390.jpg.4b0e616804fc5db58944dbfdfa68bbf4.jpg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις παρεξηγηση αλλο αυτο το σετ μου θυμιζει τα ματια που εχω στην κουζινα μου!:P οκ ας σοβαρευτω..πιστευω δεν αξιζει να το παρεις γιατι δεν θα μαθεις σωστα ετσι οπως ειναι κατανεμημενα τα πιατινια ασε που υπαρχει και το πεταλι.το κλειδι στα τυμπανα ειναι να συνδυαζεις χερι με ποδι και ειναι και ακριβο γιαυτα που προσφερει..αν εκανε ξερω γω 50 ε να το παιρνες ετσι για τη φαση.Θα σου προτεινα να κρατησεις τα λεφτα σου και να πηγαινεις να παιζεις σε studio γιατι θα μαθεις σωστα ετσι.(θα σου προτεινα ηλεκτρονικα αλλα λες δεν εχεις χωρο οποτε ακυρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα απ οτι βλεπεισ εχει και πεταλι ενα για τη μποτα και ενα για το χατ. νταξει πιο πολυ για τη φαση το θελω και να μαθω να κραταω κανα ρυθμο..ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει ουτε τοσος πολυς χρονος για στουντιο μονο με τη μπαντα οποτε παμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Όλο αυτο που περιγράφεις,είναι παγίδα.

  Λές οτι κάθεσαι στα ντράμς και σου αρέσει,αυτό όμως που σκέφθεσαι να πάρεις είναι μια τελείως ψεύτικη κατάσταση που καμία σχέση δεν έχει με την αίσθηση των ακουστικών ντράμς.Οπότε πιτσιρίκο θα πέσεις στην παγίδα να θεωρήσεις οτι αυτό είναι ντράμς και να απογοητευθείς.Το μόνο που πλησιάζει λίγο την αίσθηση των ακουστικών είναι τα ηλεκτρονικά τα οποία κακώς απορρίπτεις λόγω έλλειψης χώρου,διότι απαιτούν μόλις ένα τετραγωνικό μέτρο.Το πολύ πολύ να πείς στον κιθαρίστα να πάει δύο βήματα πιο πίσω.Λέω τώρα...

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με melodic drummer και επιπλεον τα πεταλια που λες οτι εχει ειναι ψευτικα.αν μαθεις σε αυτα πολυ καλα μολις πας να παιξεις στα ακουστικα δεν θα μπορεις να παιξεις ουτε το 1/100 απο αυτα που ξερεις.στο λεω γιατι το χω παθει κι εγω.Προσωπικα εχω ηλεκτρονικα και στην αρχη ειχα ανεβασει το trigger πολυ ψηλα με αποτελεσμα να δινω λιγη δυναμη και ο ηχος να ναι καθαρος και σωστος απο τη μποτα.Ετσι ενω στα ηλεκτρονικα επαιζα ανετα 165 bpm πχ μολις πηγα στα ακουστικα με καλες δυναμικες επαιζα 140 και κουραζομουν πολυ ευκολα οποτε μειωσα πολυ το trigger.Εσυ βεβαια θα εχεις μεγαλυτερο προβλημα αφου το σετ που θες να παρεις ουτε αληθινο πεταλι εχει και τα τυμπανα ειναι πολυ μαζεμενα,δεν θα μαθεις ετσι(τσαμπα λεφτα).Η μονη λυση αν δεν μπορεις να παρεις ηλεκτρονικα ειναι το studio(να σε ενημερωσω οτι τα ηλεκτρονικα πιανουν μηδαμινο χωρο, δεν ειναι οτι καλυτερο απο δυναμικες αλλα τουλαχιστον με υπομονη θα μαθεις πολυ καλα).Σκεψου το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Όλο αυτο που περιγράφεις,είναι παγίδα.

  Λές οτι κάθεσαι στα ντράμς και σου αρέσει,αυτό όμως που σκέφθεσαι να πάρεις είναι μια τελείως ψεύτικη κατάσταση που καμία σχέση δεν έχει με την αίσθηση των ακουστικών ντράμς.

+1

δεν έχει την αίσθηση όχι μόνο των ακουστικών αλλά των ντραμς γενικώς. Με απλά λόγια: αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΑΜΣ.

 

άμα εσένα σου κάνει, εμάς μας περισσεύει.

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που το λετε αυτο βλεπω κατι ηλεκτρονικα ντραμς σε βιντεο που ειναι μικρα...ισως θα το κοιταξω περισσοτερο προς αυτα...ειναι ευκολη ομως η μεταφορα τους? στησιμο ξεστισημο κλπ κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου