Προς το περιεχόμενο

Sony Vaio για "μουσική" χρήση


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι...αλλά επιμένω, γιατί πρέπει να πάρεις laptop όταν πρέπει να κουβαλάς όλα αυτά?

 

Δεν είναι σοβαρός ο λόγος που θέλω laptop, απλά μου αρέσει το πόσο βολικό είναι. Δεν θελω να αναγκαζομαι να κάθομαι στο δωματιο που είναι το desktop για να δω μια ταινία ή για να χαζέψω λίγο στο net. Εφοσον πλέον τα laptops είναι αρκετά δυνατά (και δεν θα γράφω συμφωνικά έργα) γιατί να μην παω προς τα εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εφοσον πλέον τα laptops είναι αρκετά δυνατά (και δεν θα γράφω συμφωνικά έργα) γιατί να μην παω προς τα εκει;

Γιατί, τα laptops που θα μπορέσεις να γράψεις μουσική, είναι ακριβά, και εάν προσθέσεις δίσκους, κάρτα (έχουμε ξεχάσει και τα ηχεία βεβαίως...) το ποσό ανεβαίνει ακόμα. Και χάνεις και τη φορητότητα...

 

απλά μου αρέσει το πόσο βολικό είναι...για να δω μια ταινία ή για να χαζέψω λίγο στο net.

Γι αυτό έγραψα για το Ipad...αυτό θέλεις! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεσαι κάπως μπερδεμένος ως προς τι θες.

Επειδή από ό,τι καταλαβαίνω έχεις τη δυνατότητα να διαθέσεις ένα σημαντικό ποσό, θα σε συμβούλευα να μην το σπαταλήσεις απλά επειδή έχεις αυτή τη δυνατότητα, παίρνοντας απλά κάτι πολύ καλό (γενικά). Το laptop που λίνκαρες ας πούμε, είναι πολύ καλό. Αλλά κάνει για αυτό που θες; Μάλλον όχι...

 

Στη συνέχεια λες ότι δεν θέλεις laptop "ντε και καλά". Άρα αυτό που σου λέει ο marathon, στέκει...

 

Πιστεύω ότι θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις ποια θα είναι η κύρια χρήση του (αν υπάρχει). Δηλαδή, θα είναι μουσικός υπολογιστής ή υπολογιστής γενικής χρήσης ο οποίος θα μπορεί να "σηκώσει" και σχετικά απαιτητικά μουσικά projects αν και εφόσον χρειαστεί;

 

Αν είσαι κάθετος ως προς τη βασική του χρήση, πάρε κάτι που θα βολέψει πρώτα αυτή και στα υπόλοιπα θα κάνεις μια μικρή "υποχώρηση".

 

Δηλαδή, αν το θες για μουσικά projects μέσα στο σπίτι και όχι on the road, η καλύτερη επιλογή είναι desktop. Αν το θες για σερφάρισμα, παιχνίδια και "παρεμπιπτόντως" να γράφεις που και που, ίσως το laptop να έχει νόημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σοβαρά τώρα, γιατι δεν παίρνεις 2 Η/Υ;

 

Πάρε με 1000 ευρώ έναν μαμάτο desktop και με τα υπόλοιπα 700 παίρνεις και i3 laptop άμα λάχει.

 

Τον δικό μου τον i7 RAM 6 GB και 1.5 ΤΒ σκληρούς τον πήρα στα 1,150 ευρώ χωρίς οθόνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, γιατι δεν παίρνεις 2 Η/Υ;

 

Πάρε με 1000 ευρώ έναν μαμάτο desktop και με τα υπόλοιπα 700 παίρνεις και i3 laptop άμα λάχει.

 

Τον δικό μου τον i7 RAM 6 GB και 1.5 ΤΒ σκληρούς τον πήρα στα 1,150 ευρώ χωρίς οθόνη!

Σωστός....ο (επαγγελματίας) παίχτης!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το ιδιο με Νικολα σου προτεινω.1000 για desktop με parts που διαλέγεις εσυ και ενα laptop στα 700.Πηρα στην δικια μου ενα Acer i5 Win7 3g ram 500HD radeon5740 στα 650 ευρω και ειναι ταμαμ.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κοίτα,

 

Στα γρήγορα στο plaisio.gr (δεν διαφημίζω, απλά μπορεί να βγάλει αποτελέσματα online) με 1170 ευρώ έβγαλα μηχάνημα i7, 6 GB RAM, 1 TB Caviar Black, Asus Motherboard, 150 GB άλλο σκληρό, με win 7 Home 64-bit. Χωρίς οθόνη όμως.

 

Με 607 παίρνεις έναν ΗΡ i3 laptop και είσαι στα 1770 σύνολο... Δεν είναι κακά.

 

Επίσης αν έχεις τον laptop, κρατάς 100% τον μεγάλο εκτώς Ιντερνετ, και γλυτώνεις οποιαδήποτε κακοτυχία και βάρος απο antivirus, antispam, firewall, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα,

 

Στα γρήγορα στο plaisio.gr (δεν διαφημίζω, απλά μπορεί να βγάλει αποτελέσματα online) με 1170 ευρώ έβγαλα μηχάνημα i7, 6 GB RAM, 1 TB Caviar Black, Asus Motherboard, 150 GB άλλο σκληρό, με win 7 Home 64-bit. Χωρίς οθόνη όμως.

 

Με 607 παίρνεις έναν ΗΡ i3 laptop και είσαι στα 1770 σύνολο... Δεν είναι κακά.

 

Επίσης αν έχεις τον laptop, κρατάς 100% τον μεγάλο εκτώς Ιντερνετ, και γλυτώνεις οποιαδήποτε κακοτυχία και βάρος απο antivirus, antispam, firewall, κλπ.

Ας κατεβει με την ιδεατη κατα την γνωμη του συνθεση 2 μηχανηματων στην Στουρναρη και με 1700 κασερι..τουμπες το μαγαζι θα κανει και αυτος κ...οτουμπες απο την χαρα του με 2 μηχαναρες για ηχο και οτιδηποτε αλλο !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και εγώ με όσα είπαν οι προηγούμενοι.2 pc χρειάζεσαι.Θα σε παραπέμψω λοιπόν στα 2 θέματα που έχουμε ανοίξει εγώ και ο jazzmaster

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176342.0

+

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176676.0

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου