Προς το περιεχόμενο

Θορυβος Μαγνητων!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ακυροθεί στις θέσεις 2 και 4 το hum πρέπει να αλλάξεις το wiring επηδή, δεν έχω χρόνο τώρα θα ψάξω το wiring και θα το postaρω ποιό βράδυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ακυροθεί στις θέσεις 2 και 4 το hum πρέπει να αλλάξεις το wiring επηδή, δεν έχω χρόνο τώρα θα ψάξω το wiring και θα το postaρω ποιό βράδυ :)

 

Και πρέπει ο μεσαίος να είναι RW/RP....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ακυροθεί στις θέσεις 2 και 4 το hum πρέπει να αλλάξεις το wiring επηδή, δεν έχω χρόνο τώρα θα ψάξω το wiring και θα το postaρω ποιό βράδυ :)

Κανενα νεο απο το wiring φιλε μου??  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 συγνώμη για την καθυστέρηση

πιστευω οτι αυτό θα λειτουργήσει!  :)

http://www.guitarnuts.com/wiring/shielding/shield3.php

 

 

 

Αυτό είναι και πολύ περίπλοκο (για κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερα καλή σχέση με κολλήσεις και συνδέσεις στα ηλεκτρονικά), αλλά και συνήθως κόβει και αρκετές από τις συχνότητες των μονοπηνιακών. Εγώ θα ξεκινούσα αλλάζοντας τον μεσαίο μαγνήτη με έναν RW/RP (κάποιον με παρόμοια χαρακτηριστικα σε σχέση με τους άλλους δύο) και έπειτα οπωσδήποτε θα πήγαινα σε όσα πρότειναν οι προηγούμενοι σε σχέση με ενισχυτή και πετάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που έχεις scalloped μπράτσο, δεν την ολοκληρώνεις ;) την κιθάρα με δύο DiMarzio HS-4 (Neck & Middle) και έναν ωραιότατο DiMarzio HS-3 στη γέφυρα.

Καθαροί μαγνήτες, με ήχο άκρως "φεντερίζον" άνευ θορύβου. (ήξερε ο "χοντρός" τι έκανε όταν τους έβαλε πάνω)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που έχεις scalloped μπράτσο, δεν την ολοκληρώνεις ;) την κιθάρα με δύο DiMarzio HS-4 (Neck & Middle) και έναν ωραιότατο DiMarzio HS-3 στη γέφυρα.

Καθαροί μαγνήτες, με ήχο άκρως "φεντερίζον" άνευ θορύβου. (ήξερε ο "χοντρός" τι έκανε όταν τους έβαλε πάνω)

Καλη η ιδεα που εριξες φιλε μου αλλα ποσο παει το μαλλι και για τους τρεις??

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου