Προς το περιεχόμενο

βοήθεια σε όνομα τραγουδιού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε φίλοι και φίλες!

Χτες το βράδυ γύρω στις 10 και κάτι,μία από τις σπάνιες φορές που έτυχε να ακούω ραδιόφωνο (Σταθμός ατλαντίς) έτυχε να ακούσουμε ένα τραγούδι που άρεσε στην κοπελιά μου,αλλα δεν προλάβαμε και πολύ. Ήταν ψιλο ελαφρύ metal,σε φάση nightwish,με γυναικεία φωνητικά (όχι όμως nightwish). Ο ρυθμός κ η μουσική μου θύμισε πάρα πολύ dance of death από maiden.Ηταν πολύ ατμοσφαιρικό metal κομμάτι. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!Ευχαριστώ :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοιάζει αρκετά στο στυλ!και στη γυναικεία φωνή!

Παίζει να ήταν κ αυτή η μπάντα!Φχαριστώ,τώρα το δύσκολο,να βρω ακριβώς πιο τραγούδι lol

 

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ...φίλε μπορεί να ήταν και Within Temptation...κάτι σαν αυτό για παράδειγμα... http://www.youtube.com/watch?v=w2xrInkRT_w

Αν νομίζεις ότι μπορεί να είναι αυτό το συγκρότημα πες μου και θα σου πω τα πιο δημοφιλή τους τραγούδια να τσεκάρεις μόνος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωνή απ'ότι θυμάμαι ταιριάζει πιο πολύ τελικά σε within temptation!Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με bands με γυναικεία φωνητικά,ευχαριστώ για την όλη βοήθεια παίδες!

Lacuna coil δεν νομίζω ότι ήταν αλλά τώρα έχω ένα πάτημα για το τι να ψάξω :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ηταν Arch Enemy? ;D

 

 

αχ ωχ μη βαρατε ρε παιδια....  :P

 

 

Κανε παντως αυτο που λεει ο Pilgrim ;)

Καλη τυχη, και αν το βρεις ποσταρε το :D

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα λίγο αλλά δεν έχω βρει ακόμα κάποια άκρη...Το μόνο σίγουρο είναι ότι κατα πάσα πιθανότητα ήταν οι within temptation,μιας κ η φωνή μοιάζει πάρα πολύ...Αν κάποιος ξέρει κάποιο χαλαρό τραγούδι τους (καθόλου αντρικά φωνητικά,ελάχιστες και πολύ "ελαφριές" κιθάρες και μελωδία που maidenίζει) παρακαλώ ας με βοηθήσει :)

 

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου