Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα για αγορα combo.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει αλλα ειναι κυριως λογω παραπληροφορησης και  ψυχολογικων αιτιων... ;D

 

(εμενα μου αρεσει το ενα δωδεκαρι γιατι παιζω κυριως καθαρα,για βρωμικα προτιμω το 10αρι)

 

γενικα ειναι θεμα γουστου και επ'ουδενι δεν σημαινει οτι ενας ενισχυτης με 10αρι ειναι "κατωτερος" (και εγω βεβαια μεχρι πριν καποια χρονια αυτο πιστευα αλλα δεν ισχυει)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

;)

 

κι εσύ κι εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία όσων ψάχνουν για ενισχυτή, το 12άρι το θέτουν ως βασική και αδιαπραγμάτευτη παράμετρο

 

 

Εγω ενα δεν καταλαβαινω. Θα βγαζατε ποτε συμπερασμα για ενισχυτη χωρις να τον δοκιμασετε? μονο απο τα χαρακτηριστικα του?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα δεν καταλαβαινω. Θα βγαζατε ποτε συμπερασμα για ενισχυτη χωρις να τον δοκιμασετε? μονο απο τα χαρακτηριστικα του?!

 

φυσικά και όχι

 

ωστόσο, όπως μπορεί κανείς κάλλιστα να ξεκινήσει την αναζήτηση αυτοκινήτου θέτοντας ως βασική παράμετρο ότι θα έιναι από 1600 κυβικα και άνω, έτσι και στους ενισχυτές είναι απόλυτα λογικό να θέτει κανείς ως παράμετρο το ότι τα μεγάφωνα θα είναι 12άρια, ένα, δύο ή τέσσερα, και απο κει και πέρα να δοκιμάζει τους υποψήφιους ενισχυτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και όχι

 

ωστόσο, όπως μπορεί κανείς κάλλιστα να ξεκινήσει την αναζήτηση αυτοκινήτου θέτοντας ως βασική παράμετρο ότι θα έιναι από 1600 κυβικα και άνω, έτσι και στους ενισχυτές είναι απόλυτα λογικό να θέτει κανείς ως παράμετρο το ότι τα μεγάφωνα θα είναι 12άρια, ένα, δύο ή τέσσερα, και απο κει και πέρα να δοκιμάζει τους υποψήφιους ενισχυτές

 

Αμα βαλεις τετοια παραμετρο ειδικα για τα σημερινα αυτοκινητα που βγαινουν 1.4 turbo παει!! ;D

 

Μα αυτο που λες σημαινει οτι αποριπτεις να δεις και αλλα πραγματα που μπορει να σου κανουν αλλα επειδη εσυ εθεσες ενα χαρακτηριστικο να μη τα δοκιμασεις ποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο που λες σημαινει οτι αποριπτεις να δεις και αλλα πραγματα που μπορει να σου κανουν αλλα επειδη εσυ εθεσες ενα χαρακτηριστικο να μη τα δοκιμασεις ποτε!

 

φίλε μου, αν είναι να δοκιμάσω όχι μόνο όσα πιστεύω πως μου κάνουν αλλα και όσα ΙΣΩΣ μου κάνουν, φέξε μου και γλίστρησα...

 

αν ποτέ ψάξω για άλλο ενισχυτή, έιμαι 100% βέβαιος πως θα βρώ κάτι που θα μου κάνει μεταξύ όσων έχουν 12άρι μεγάφωνο, αυτό μου αρκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου, αν είναι να δοκιμάσω όχι μόνο όσα πιστεύω πως μου κάνουν αλλα και όσα ΙΣΩΣ μου κάνουν, φέξε μου και γλίστρησα...

 

αν ποτέ ψάξω για άλλο ενισχυτή, έιμαι 100% βέβαιος πως θα βρώ κάτι που θα μου κάνει μεταξύ όσων έχουν 12άρι μεγάφωνο, αυτό μου αρκεί

 

Καλα αυτο εχει να κανει με την ορεξη και το χρονο που εχει ο καθενας.

 

Εγω δεν σου λεω να πας να δοκιμασεις οτι υπαρχει στον πλανητη, απλα ετυχε να βρεθω εγω πχ τωρα εδω και να λεω οτι αυτος ο ενυσχητης με το 10αρι ειναι μια χαρα ενισχυταρα! Ε και μονο απο περιεργεια εγω στην θεση του φιλου θα τον δοκιμαζα! Αυτο λεω με λιγα λογια.

 

το εκτροχιασαμε λιγο το θεμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα πηρα τον Cornford Roadhouse 50w 2x12 combo.

 

Οταν ερθει θα ανεβασω clips κτλ, θα τον εχω σε 3-4 μερουλες

 

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και τις προτασεις σας.

 

17503_540.jpg

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου