Προς το περιεχόμενο

Casiotune Ct-6500


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!!!Εχω στην αποθηκη μου ενα Casiotune 6500 ξερετε πως μπορει να μου φανει καπως χρησιμο γιατι πιανει κα πολλη χωρο!ΜΠορω να του κανω καμια περιεργη συνδεση στο εσωτερικο του οπως κανουν με αλλα cazio και να βγαλει οτι να ναι ηχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς:

1. να το πας για ανακύκλωση

2. να περιμένεις άλλα είκοσι χρόνια να το πουλήσεις ως συλλεκτικό στο e-bay

3. να πάρεις και ένα Korg SAS-20 και να παίζεις retro 80's

4. επίσης κάνει για γλάστρα, συντριβάνι, ζαρτινιέρα, πορτατίφ, φωτορυθμικό νυκτός(!)

 

Σοβαρά τώρα, το κάπως χρήσιμο είναι πολύ σχετικό... αν δεν το ζητήσει κανείς για καμιά περίεργη studio ηχογράφηση λίγο χλωμό το βλέπω...

Για περίεργες συνδέσεις δεν ξέρω κατά πόσο σου πιάνει το χέρι από κυκλώματα... αν είσαι πάρα πολύ καλός γνώστης πλακέτας και μπορείς να διαβάζεις διαγράμματα και αλλάξεις πυκνωτές που θα μπορούσαν να αλλοιώσουν ήχο μπορεί....

 

κατα τ'αλλα υπάρχουν πάντα και τα μικρά ανιψάκια, αδερφάκια, ξαδερφάκια για δώρο γενεθλίων και πειραματισμό με χυμό και τούρτα σοκολάτα...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν midi κλαβιε φίλε στον υπολογιστή σου και τίποτα άλλο..

Θα χρειαστείς πρόγραμμα cubase ,vst προγράμματα με ήχους κάρτα ήχου κτλ ..

Τώρα δεν μπορώ να σου απαντήσω με ακρίβεια γιατί δεν αναφέρεις ούτε τι δουλεία θέλεις να κάνεις με αυτό το όργανο, ούτε τι ήχους θέλεις  ούτε αν έχεις κάποιο άλλο όργανο το οποίο επίσης μπορείς να συνδέσεις μεταξύ τους ….

Και τέλος αν δεν το χρειάζεσαι καθόλου μπορείς να το πας σε μια εκκλησία να το δώσουν σε κανένα παιδάκι φτωχό  το οποίο μπορεί στο μέλλον να του αλλάξει τι ζωή …

Όσο για τις τούρτες που αναφέρει ο προηγούμενος μπορεί αν θέλει να δώσει το extreme του στα ανιψάκια του, γιατί πρέπει να ξέρει κανείς ότι δεν μετραει  το κόστος σε χρήματα αλλά μπορεί πραγματικά να βοηθήσει κάποια παιδιά…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν έχω Extreme...

 

και να πάει η τούρτα στην οθόνη αφής και ο χυμός στα controllers από το Extreme και να κολλήσει.... α πα πα πα...

 

Ως προς τι το υφάκι δεν κατάλαβα?... και εγώ αυτό είπα αν δεν το χρειάζεται να πάει να το δώσει σε κανά μικρό να παίζει...το θέμα είναι ότι μόνο 8χρονο θα το παιρνε γι αυτό είπα για τούρτες και χυμούς.

Ως προς τι η σύγκριση ενός home keyboard του 86 με με επαγγελματικά synth του 04 δεν το πιασα...

Όσο για το midi μην είσαι τόσο σίγουρος ότι θα υπάρχει συμβατότητα με pc&drivers για ένα τόσο παλιό μοντέλο...

 

Στα δώρα σαφώς και μετράει η συναισθηματική αξία πιο πολύ, αλλά όχι και να δώσεις Extreme σε 8χρονο...

Να προσέχουμε κ να ξέρουμε τι λέμε λίγο... παρακαλώ

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου