Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ενα καλο keyboard με rhodes ktl...ηχους???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα...

 

ψάχνω να αγοράσω ενα keyboard to οποιo να με καλύπτει σε ήχους Rhodes,hammond,organ...κ να μπορω να φορτώνω λούπες στο keyboard...

 

εκτος απo NORD (γιατι κοστιζει)...υπαρχει κανενα αξιοπιστο πληκτρο,απο KORG περρισοτερο(μεχρι 800 ευρω περιπου),που να μου τα παρεχει αυτα?Το korg triton le 61 ειναι Οk γι αυτα που ζηταω ή οχι??

 

ευχαριστω προκαταβολικα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το Triton Le μπορείς να το βρείς μεταχειρισμένο και 500Ε, αλλά είναι μοντέλο 2002

 

Αν θες κάτι πιο καινούργιο σε workstation από Korg κοίτα το m50, βγαίνει γύρω στα 950-1,000 καινούργιο στα 61 πλήκτρα.

Έχεις τη βιβλιοθήκη και τη μηχανή του m3 (EDS), πολλούς καλούς ήχους, drum track, dual arpeg, touchscreen, sd card αλλά δεν έχει sampler και δεν είναι επεκτάσιμο με λίγες user program banks

Εγώ το έχω εδώ και 8 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος μόνο στο κλαβιέ πάσχει λίγο.

 

Δυστυχώς σε αυτή την τιμή που θες κοιτάς TR, Le, Karma από παλιά ή εαν βρεις κάποιο Triton classic του 99 και το Χ50 (synth)

Τα πολύ καλά δυστυχώς φεύγουν πάνω απ'τα 2,000 (Korg m3, Roland Fantom G6, Yamaha motif, Nordlead3 & Nordpiano και άλλα) και τα παλιά Korg platinum Extreme & Studio πωλούνται ακόμα αρκετά ακριβά μεταχειρισμένα.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Le δεν εχει και τοσο καλους ηχους απο rhodes και hammond. Αν βρεις ενα fantom x, θα ευχαριστηθεις ηλεκτρικα πιάνα. Τα hammonds θα σε παιδεψουν αλλα το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο.

 

Καλο θα ηταν να αποφυγεις λυσεις 10ετιας. Ο ηχος τους είναι πλεον πολυ ξεπερασμενος.

 

Παρόλα αυτα, το Le ειχε εναν ηχο "Amp Driven wurly" που τα σπαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι το ψαχνω κ για Nord electro εστω κ rack γιατι οντως ειναι οτι πρεπει για τετοιους ηχους...θα το ψαξω κ θα δω αναλογως...thnx guys! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και το X50 της Korg. Γενικά, από ότι έχω ακούσει σηκώνει διάφορα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Έχει πολύ καλά organ και νομίζω αρκετά καλά ηλεκτρικά πιάνα. Αντίθετα, για το M50 δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα, σε αφήνει λίγο με την προσδοκία. Καλύτερα να τα ακούσεις από κοντά, βέβαια!

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και το X50 της Korg. Γενικά, από ότι έχω ακούσει σηκώνει διάφορα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Έχει πολύ καλά organ και νομίζω αρκετά καλά ηλεκτρικά πιάνα. Αντίθετα, για το M50 δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα, σε αφήνει λίγο με την προσδοκία. Καλύτερα να τα ακούσεις από κοντά, βέβαια!

 

μιλάς ίσως για τα καλύτερα πλήκτρα της κατηγορίας.Πιανίστας δεν είμαι,αλλά έχει η πληκτρού της μπάντας κ τα πλήκτρα θερίζουν!

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου