Προς το περιεχόμενο

Δίλλημα σε σχέση με την αγορά keyboard.....


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτάξτε λοιπόν παίδες πώς έχει η κατάσταση....

 

Εγώ για πρώτη μου φορά αγοράζω πλήκτρα τα Juno-D της Roland 600E..

Πριν κάτι μέρες όπως έγραψα και στο forum σκεφτόμουν την αγορά analog synth (microKorg)....

 

Παράλληλα όμως είδα σήμερα στις Αγγελίες τοu Noiz , Korg TriTon Le-61 750E.....

 

:roll:

 

Για πείτε μου τι να κάνω...

Να κρατήσω το Juno-D και να πάρω microKorg ( η Alesis) ? H να πουλήσω το Juno-D και να βάλω και κάποια χρήματα να πάρω Triton.....

((((αληθεια το Juno-D πόσο μπορεί να πιάσει?)))

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι τι θελεις, workstation, analog. Παντως το juno D ειναι καλο για αρχη, αλλα στην πορεια(οπως διαπιστωσες) θελεις κατι καλυτερο(η διαφορετικο).

Σκεψου πρωτα τι θελεις να κανεις και μετα θα βρεις τι οργανο(αναλογα με τα λεφτα σου) πρεπει να αγορασεις.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο....

 

Το θέμα είναι ότι το ένα είναι άσχετο απο το άλλο....

 

Για αυτό το λόγο δεν ξέρω τι να κάνω...

 

Εσυ πιστεύεις ότι το Triton θα με καλύψει περισσότερο σε σχέση με το micro?

Προς στιγμή πιστεύω πως ένα καλό workstaton θα με ευχαριστούσε αρκέτα (και θα με διευκόλυνε γιατι το Juno-D καλό,χρυσό αλλά λίγο)

 

A....

 

Mήπως μια καλή λύση είναι να δώ το Χ-50 ή οι ικανότητες του είναι λιγότερες σε σχέση με το Triton? Σε τι τιμές βρίσκεις καλά μεταχειρισμένα workstations (του επιπέδου του Triton που σου λέω )?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το triton σαν workastation θα σου δωσει δυνατοτητα να κανεις και αλλα πραγματα εκτος απο την virtual analog engine που σου δινει το micron(το οποιο εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος).

Το X50 ειναι καινουργιο μοντελο και πρεπει να περιμενεις για να το δεις πρωτα. Απο την αλλη δεν ξερω σε πια κατηγορια synth απευθυνεται.

Αν ειναι περιμενε να ερθουν τα καινουργια Korg ωστε να δεις και τον αντικαταστατη του triton le. Mεχρι τοτε ισως εχεις βρει και περισοτερα χρηματα και πουλοντας το juno το παρεις και καινουργιο.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το triton le το εχω εδω και 4 χρονια.Πολυ ευκολο στη χρηση,ελαφρυ,γενικα πολυ βολικο πληκτρο.Ωραιοι ηχοι και ακουγεται και ωραια μεσα στη μιξη.Καλο θα ηταν ομως να περιμενεις λιγο για να δεις και την τιμη του triton tr και για να ακουσεις το x50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου