Προς το περιεχόμενο

Απορια με Μπασσακι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον προσφατα 'κονομισα ενα ΜΠ.Α.Τ (μπασσακι αγνωστου ταυτοτητας  ;D ) απο εναν καθηγητη μου...το οποιο με εχει μπερδεψει αρκετα...Επισυναπτω μερικες φωτο του  για να μου πειτε αν μπορειτε το μοντελο του η τουλαχιστων χρονολογια κατα προσεγγιση απο τους μαγνητες (οι οποιοι δεν ειναι σαν κανενα μαγνητη μπασσου που εχω δει μεχρι τωρα)  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

22052010046.thumb.jpg.a294efd1411a4d88b9330183d87ff399.jpg

22052010045.thumb.jpg.c9304b07cc0558fd332122d313041daa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ekoφερνει! ιταλοκατασκευες . Εχω ενα που πολλα παρτς μοιαζουν

http://www.fetishguitars.com/index/eko.html

ψαξε εδω! το δικο μου ειναι manta '75!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mariopol δεν ειναι καποιο απο αυτα που ειπες..εκτος αν δεν το βρηκα εγω αν και εψαξα πολυ..επεισης πρεπει να επισημανω οτι το μπασσακι ηταν στα μαυρα του τα χαλια οταν το βρηκα αλλα αν και ειμαι μολις 16 χρονων καταφερα να το αναστησω ^^ (ειμαι πολυ ψωναρα τελικα  ;D ) θελω να μαθω ομως τι μοντελο ειναι...το μονο που καταφερα να μαθω ειναι οτι ειναι Made In Japan  απο την σιδερενια πλακετα στις βιδες οπου ενωνεται ο λαιμος με το σωμα...Καμια ιδεα ρε παιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για Ιαπωνικό του 70 θα λεγα, ιδέα δεν έχω πάντως.

Αλλά καλά έκανες και το ανέστησες. Ειδικά άμα σε βολεύει....

Φαίνεται όμορφο και οι μαγνήτες είναι μια χαρά εκεί που είναι.

Φαίνονται σαν ΕΒ mini humbuckers.

Με μεγαλύτερο σκάψιμο (δεν ξέρω τι χώρο έχει κάτω από το pickguard) πρέπει να παίρνει και darkstar  ;D

Καλόπαιχτο.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mariopol δεν ειναι καποιο απο αυτα που ειπες..εκτος αν δεν το βρηκα εγω αν και εψαξα πολυ..επεισης πρεπει να επισημανω οτι το μπασσακι ηταν στα μαυρα του τα χαλια οταν το βρηκα αλλα αν και ειμαι μολις 16 χρονων καταφερα να το αναστησω ^^ (ειμαι πολυ ψωναρα τελικα  ;D ) θελω να μαθω ομως τι μοντελο ειναι...το μονο που καταφερα να μαθω ειναι οτι ειναι Made In Japan  απο την σιδερενια πλακετα στις βιδες οπου ενωνεται ο λαιμος με το σωμα...Καμια ιδεα ρε παιδες?

Nαι ουτε εμενα το πηρε το ματι μου! παιζει να ειναι και japan που λεει ο  audiokostas.

Aφου δε λεει μαρκα μπορει να ειναι απο χωριστα parts. Μη σε απασχολει  , ετσι κι αλλιως η αξια τους ειναι μικρη! παρολα αυτα συνηθως ειναι παναλαφρα και short scale και βολευουν απιστευτα! Ειδικα για κιθαριστες ειναι οτι πρεπει και για να παιζεις και για να πειραματιστεις αν θες!

Εγω το Εκο το γουσταρω τρελα και του εχω αλλαξει τα φωτα!!! ;)

Μπραβο που αν και μικρος το παλεψες το θεμα! οτι χρειαστεις ρωτα! Αν γραφεις εξετασεις αυτον τον καιρο ,καλα αποτελεσματα! :)

ekodragon.jpg.8c433af403d3e96632d55da839a90c22.jpg

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ουτε εμενα το πηρε το ματι μου! παιζει να ειναι και japan που λεει ο  audiokostas.

Aφου δε λεει μαρκα μπορει να ειναι απο χωριστα parts. Μη σε απασχολει  , ετσι κι αλλιως η αξια τους ειναι μικρη! παρολα αυτα συνηθως ειναι παναλαφρα και short scale και βολευουν απιστευτα! Ειδικα για κιθαριστες ειναι οτι πρεπει και για να παιζεις και για να πειραματιστεις αν θες!

Εγω το Εκο το γουσταρω τρελα και του εχω αλλαξει τα φωτα!!! ;)

Μπραβο που αν και μικρος το παλεψες το θεμα! οτι χρειαστεις ρωτα! Αν γραφεις εξετασεις αυτον τον καιρο ,καλα αποτελεσματα! :)

 

 

 

πραγματι γραφω..ευχαριχτω...και το ντραγκον σου ειναι κοσμημα..το δικο μου παντως με εχει μπερδεψει πολ γιατι εμενα μου φαινετε πολυ στιβαρη κατασκευη  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνήτες πάντως είναι σίγουρα Hofner! Ή Hofner copy. Μήπως είναι Hofner το μπασάκι?

 

Πώς παίζει το μπάσο? Οι συγκεκριμένοι μαγνήτες έχουν ένα θέμα με τα χρόνια. Ειδικά αν βρίσκονται σε χώρους με υγρασία. Χαλάει το τύλιγμα σιγά-σιγά με αποτέλεσμα να αρχίζουν να έχουν χαμηλή έξοδο και να χάνονται οι χαμηλές συχνότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου