Προς το περιεχόμενο

Ασύρματο σύστημα για κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

;Eχει και πολύ πιο φθηνά. πχ στο θωμα,

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_tws_16gt_863_mhz.htm

http://www.thomann.de/gr/brace_dwg_1000.htm

 

αλλά δεν ξέρω ποιο αξίζει και ποιό όχι

 

Mην πάρεις TBONE μπορεί να σου μείνει το όχημα στο δρομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραίο φαίνεται το line6 που εστειλε ο φίλος στο Link αλλά λιγο που έψαξα, σου μετατρέπει τον ήχο απο αναλογικό σε ψηφιακό. πράγμα που δεν το θέλω καθόλου.... εχω φτιάξει με πολύ κόπο τον αναλογικό μου ήχο και δεν θέλω να τον χαλάσω.. το t-bone γιατί λες ότι μπορεί να με αφήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λετε ρε παιδια ανοησιες...

Τι θα πει αναλογικος και ψηφιακος ηχος...

Ελεος πια με τη καραμελα...

 

Το οτι ειναι ψηφιακο σε βοηθαει...καταφερνει να κρατα αναλοιωτες τις αρμονικες σου...

Ετσι το σημα μεταφερεται ΑΚΕΡΑΙΟ...

Αν παρεις κανενα αλλο και σου κοβει να χαιρεσαι για τα "αναλογικα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρεις ενα καλο (αλλα και ακριβο 450-600 ευρω) ασυρματο δεν θα εχεις κανενα προβλημα και καμμια διαφορα στον ηχο!

Με τα φθηνα θα κανεις την πλακα σου, αλλα θα  εχεις προβληματα οπως απωλεια σηματος, κομπρεσσαρισμα του ηχου,λιγες συχνοτητες κλπ.

Υπαρχει και η μεσαια κατηγορια τιμης,αυτα χωρις το bodypack (samson κλπ) που ειναι αξιοπρεπη, με λιγοτερους συμβιβασμους!(μικροτερη απωλεια ψηλων-μεσαιων,λιγο comp,και το πιο πιθανο χωρις παρεμβολες)  Οτι πληρωνεις παιρνεις! ;)

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λετε ρε παιδια ανοησιες...

Τι θα πει αναλογικος και ψηφιακος ηχος...

Ελεος πια με τη καραμελα...

 

Το οτι ειναι ψηφιακο σε βοηθαει...καταφερνει να κρατα αναλοιωτες τις αρμονικες σου...

Ετσι το σημα μεταφερεται ΑΚΕΡΑΙΟ...

Αν παρεις κανενα αλλο και σου κοβει να χαιρεσαι για τα "αναλογικα"...

νομιζω φιλε μου οτι δεν λεω ανοησιες. δεν ξερω αν γνωριζεις κατι και τα λες αυτα, αλλα απο όσο γνωρίζω απο την σχολή μου (φυσικος) απο την στιγμή που το κύμα περναει απο το αναλογικό κύκλωμα οπου παραμένει κυμα, σε 0 και 1 , όπως και να έχει, έχεις αλλαγή στον ηχο σου. δεν νομιζω να ειναι καραμέλες λοιπον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει αρκετα ασυρματα...

Σχεδον ολα ειχαν το προβλημα που σου περιεγραψα...

Ενιωθες τον ηχο να "χανει"...

Αυτο λοιπον που σου προσφερει η λογω εταιρια ειναι να μεταφερεται(ψηφιακα αν γουσταρεις) το σημα αναλλοιωτο...

Δε ξερω για ανλογικους και ψηφιοακους ηχους,ποτε δε με ενοιαξει,μονο ο καλος ηχος με ενοιαζε παντα...σε αυτη τη τιμη δε νομιζω να βρεις κατι καλυτερο...Με γνωμωνα το ακεραιο της μεταφορας του ηχου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε (σχεδόν) ότι να 'ναι, αρκεί να μην εκπέμπει σε VHF, σε αυτές τις συχνότητες, γιατί παίζει να ακούς καμία εκπομπή απο ροαδίοφωνο και κανένα ραδιοταξί αν το μαγαζί είναι κοντά σε δρόμο και δεν έχει καλή μόνωση.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτασαμε στο 2010 και ακομα ορισμενοι φοβουνται το a/d conversion...μα τι αυτια εχουν βιωνικα τελως παντων...? για το brace μου αρεσε το design η καλη τιμη και οτι η εταιρια ασχολειται αποκλειστικα με αυτο kai einai made in usa...δεν το εχω παραλαβει ακομα και δεν μπορω να απαντησω σε αλλα...σε 2 βδομαδες ομως θα δωσει live και αρκετες απαντησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου