Προς το περιεχόμενο

Πολλαπλές απορίες για Korg TR-Rack


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας έχω εδώ και ένα χρόνο αγορασμένο το Korg TR-Rack αλλά δυστυχώς πριν λίγο καιρό άρχισα να το δουλεύω λόγω έλλειψης χρόνου και απώλειας κάρτας ήχου. Τα προβλήματα μου είναι 2. Το πρώτο είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να βρώ το patch script του για το cubase, τα μόνα που βρίσκω είναι για trinity και trinity plus. Επίσης δεν μπορώ να βρώ αν και έχω διαβάσει το manual λιγάκι πως ενεργοποιώ το mode για να ηχογραφώ με διαφορετικούς ήχους σε κάθε midi κανάλι (εννοώ το αντίστοιχω performance mode των synth της roland). Ευχαριστώ εκ' των προτέρων. Κώστας Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λογικά το script file θα πρέπει να είναι ίδιο με κάποιο από τα keyboards της Korg.

Μπορεί όμως να είναι και διαφορετικό. Δεν το γνωρίζω.

Κοίταξέ το καλύτερα στο site της korg ή της steinberg.

 

Το αντίστοιχο performance στα Korg απ'ότι έχω ακούσει είναι το Combi (Combination).

Απλά εδώ όπως και στα performances της Roland θα πρέπει να ρυθμίσεις έτσι ώστε να "ακούνε" σωστά όλα τα midi κανάλια. Δηλαδή κάθε part σε διαφορετικό midi κανάλι.

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιό ειδικός στα Korg.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Έψαξα και στο site της steinberg αλλά είδα και από άλλους το ίδιο με απάντηση που δεν δίνει κάτι συγκεκριμένο. Απ' ότι είδα πιο καλό είναι το patch script του trinity plus. Αναμένω και για απαντήσεις από χρήστες του συγκεκριμένου μοντέλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου