Προς το περιεχόμενο

Eric Clapton strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πηρε το ματι μου σημερα στο musicstore αυτην εδω την κιθαρα... πως σας φαινεται?

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Electric-guitars/Fender-AS-Eric-Clapton-Strat-MN-Torino-Red-USA-Tweed-Case/art-GIT0002470-005

 

με εχουν μπερδεψει λιγο τα controls ths kai to circuit. Την εχει κανεις να πει μια γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποτε μου δεν μου αρεσε αυτη η κιθαρα,vintage frets,ασπρουλο μπρατσο ,απαισιοι μαγνητες και αχρηστο boost control.

 

Τοσες ωραιες κιθαρες βγαζει η Fender αυτη βρηκες να παρεις?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε μου δεν μου αρεσε αυτη η κιθαρα,vintage frets,ασπρουλο μπρατσο ,απαισιοι μαγνητες και αχρηστο boost control.

 

Τοσες ωραιες κιθαρες βγαζει η Fender αυτη βρηκες να παρεις?

Η παλιά με τους σένσορες μου είχε αρέσει πάντως ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκοπευω να την παρω απλα την πηρε το ματι μου και ειπα να ρωτησω...εγω εχω βαλει στο ματι μια Deluxe Ash.. ;)  η απορια μ η βασικη ειναι στα 2 tone το ενα ποτ ειναι TBX tone control(η διαφορα απο ενα κανονιικο?) και το δευτερο mid boost...το mid boost δηλαδη επηρεαζει τον συνολικο ηχο που βγαινει απ την κιθαρα και οχι του ενος μαγνητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε μου δεν μου αρεσε αυτη η κιθαρα,vintage frets,ασπρουλο μπρατσο ,απαισιοι μαγνητες και αχρηστο boost control.

 

 

Η γνώμη σου είναι η ίδια και για την clapton την custom shop;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το TBX αν δεν κανω λαθος αναφερεται στο grease bucket ή καπως ετσι...ουσιαστικα ειναι ο φανταχτερος τροπος της fender να δηλωσει οτι το συγκεκριμενο tone κοβει μονο πριμα και δεν "προσθετει" μπασα οπως μερικα αλλα.

Το mid boost κανει οτι κανει και το κουμπι mid στον ενισχυτη σου...η λεξη αναφερεται στις μεσαιες συχνοτητες, οχι το μεσαιο μαγνητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη σου είναι η ίδια και για την clapton την custom shop;

 

Ναι

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σκοπευω να την παρω απλα την πηρε το ματι μου και ειπα να ρωτησω...εγω εχω βαλει στο ματι μια Deluxe Ash.. ;)   η απορια μ η βασικη ειναι στα 2 tone το ενα ποτ ειναι TBX tone control(η διαφορα απο ενα κανονιικο?) και το δευτερο mid boost...το mid boost δηλαδη επηρεαζει τον συνολικο ηχο που βγαινει απ την κιθαρα και οχι του ενος μαγνητη?

 

TBX = Treble Bass Expander αυξάνει το tremble,bass και το presence στο output σου....

 

mid boost = αυξάνει τις μεσαίες σου συχνότητες δηλαδή κάνει τον ήχο σου λίγο πιο fat.... κάτι μεταξύ single coil και hambucker..

God's name is John...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου