Προς το περιεχόμενο

ψάχνω drums γύρω 400 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντε κ λιγο παραπανω....ειμαι νεος drummer σχετικα...και θελω να αγορασω επιτελους ενα σετ...παιζω grunge progressive alternative γενικα εκει κινουμαι...οπως μπαντες tool, nirvana, melvins etc etc θα ηθελα τη συμβουλη σας οσο αναφορα ενα σετ...που θα μπορουσα να διαθεσω γυρω στα 500 ευρω το πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ψαξει σε καποια online stores κ εχω βρει MAPEX  με 450 ευρω στο musicstore...θα ηθελα αν  μπορει καποιος να με βοηθησει με καποια καλη κ αξιολογη προταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτα τα χρηματα θελεις τυμπανα + βασεις +πιατινια ή μονο τυμπανα?

 

Γιατι στην πρωτη περιπτωση οι επιλογες σου ειναι λιγες (καινουργιο no name set με καυσοξυλα τυμπανα και κομματια μεταλου που βαφτιζονται πιατινια). Βεβαια μια χαρα μπορεις να παιζεις και να μελετας σε ενα τετοιο σετ, αν και θα γαμοσταυριζεις συχνα επειδη οι βιδες δε θα σφιγγουν σωστα, οι βασεις θα ειναι λιγο σεισμοπληκτες το πεταλι της κασας θα ειναι λιγο αλαφροισκιωτο κλπ.

 

Μπορεις να κοιταξεις και για καποιο μεταχειρισμενο τετοιας ποιοτητας για να γλιτωσεις καποια χρηματα αφου δεν εχεις σκοπο να τα χωσεις

 

Ισως αν εβαζες κατι ακομα να μπορουσες να βρεις καποιο μεταχειρισμενο pearl export

 

Αν τωρα με 500 θελεις σετακι μονο μπορεις να βρεις κατι καλο σε μεταχειρισμενο (yamaha stage custom, sonor, pearl vision, κανενα mapex meridian) H ενα gretsch katalina maple καινουργιο

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω στο πόστ του hwept να τσέκαρεις και το jazz set της GAT series του Γαβρήλου (κάπου έχει κάνει mini review ο beeros). Έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και πιστεύω ότι θα αξίζει τα λεφτά του (στην τιμή -550 ευρώ- περιλαμβάνονται μόνο τύμπανα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα κ τυμπανα κ πιατα μ αυτη την τιμη...αντε να εφτανα μεχρι τα 600...οχι ομως παραπανω..!!θελω ετσι να προβαρω στο σπιτι μου...γ αυτο δν θελω να ριξω τρελα λεφτα...κ δεν εχω κ πιατινια...οποτε θα πρεπει ν αγορασω extra..κατι που δεν ξερω αν θα μπορουσα..!! :P μηπως αξιζει να περιμενω και να παρω ξερω γω του χρονου..??

Α, βρηκα ενα σχεδον απαικτο σετ Pearl vbx all birch με βασεις, χωρις ταμπουρο κ πιάτα ομως...λετε...?? αλλα πάλι πρέπει να ρίξω κ αλλα λεφτα πάνω του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν το θελεις μονο για εξασκηση το σπιτι, τηδουλεια θα την κανεις παιρνοντας ενα σετ των 300 ευρω. Δεν πιστευω οτι με 200 μπορεις να παρεις κατι πραγματικα καλυτερο, οποτε κανεις οικονομια.

 

Σιγουρα αξιζει να περιμενεις και να παρεις αργοτερα ενα vbx all birch το οποιο ειναι φανταστικο σετακι και να το χτισεις σιγα σιγα με ενα καλο ταμπουρο κ καλα πιατα. Απο την αλλη καταλαβαινω οτι εχεις κ@υλες και θες να εχεις ενα σετακι για να παιζεις. Σε αυτη την περιπτωση χτυπα οτι πιο φτηνο βρεις και μαζευε για το μελλον.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον θα περιμενω για του χρονου...θα ηθελα να παρω ενα καλο σετ γ να μου μεινει...να το χω ρε παιδι μου...μαλλον τηα περιμενω του χρονου... :( φιλε κοιτακσα στο thomann κ ωρηκα με 400 εθρς κατι μιλλενιουμ γαματο το σετ χτισμενο....αλλα δεν ειναι ΠΟΛΥ σαπια η μαρκα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Milenium νομίζω είναι η μάρκα του Θωμά δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά μπορείς να ρωτήσεις. Θυμάμαι ότι κάποιος αγόρασε μια και πίστευε ότι άξιζε και για περισσότερα πάντως αν θες να σου μείνει περίμενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου