Προς το περιεχόμενο

brush sticks και e-Drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

Έχω μια ηλεκτρονική drums (με mesh pad) και θέλω να μπω σε πιο... jazz καταστάσεις,

αλλά έχω ακούσει ότι τα μεταλλικά brush sticks καταστρέφουν την σήτα.

 

Είναι αλήθεια αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε λογιγό δεν είναι...? παρε πλαστικά αντι για μεταλικά αλλά δεν νομιζω να καταφερεις να τα αξιοποιησεις εκτος αν εχεις κανα TD-20 kit...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα...δε μπορω να σου απαντησω υπεύθυνα, εγω εχω TD-6V και συγκεκριμενα αυτό http://www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=item;in=547

 

θα σου πω μονο οτι τα βαρεθηκα, θελω κανονικα τυμπανα, ουτε για μελετη δε μου πάει πλεον να κατσω να παίξω μονο για recordings αξίζουν. και παιζω rock-metal...

 

στη jazz εχεις αλλες απαιτήσεις με δυναμικές, τα ηλεκτρονικα δε προκειται ποτε να στο προσφερουν οπως τα φυσικα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκουπάκια θέλουν κανονικά τύμπανα κατά προτίμηση με coated δέρματα. Στα ηλεκτρικά πρώτα πρώτα δεν έχεις την απαιτούμενη επιφάνεια για να ''σκουπίσεις'' το ταμπούρο.

 

 

Δεν ξέρω απο ηλεκτρικά για να σου πώ κατα πόσο θα καταλάβουν τη διαφορά στο παίξιμο αλλά απ όσο γνωρίζω μπορείς να φορτώσεις ήχους απο τύμπανα παιγμένα με σκουπάκια ενώ παίζεις κανονικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για της απαντήσεις!

 

Κοίτα... Η αλήθεια είναι ότι και εγώ θέλω κανονικά τύμπανα αλλά... δεν γίνεται διαφορετικά δυστυχώς.

 

Όσο για το ότι δεν υπάρχει αρκετός  χώρος για να “σκουπίσεις”  το ταμπούρο εντάξει...

δεν είναι ώμος και κανένα 8άρι ή 10άρι (όχι ότι οι 12 ίντσες είναι πολλές)

Ελπίζω ανεβάζοντας  την ευαισθησία κάτι να πετύχω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκουπάκια θέλουν κανονικά τύμπανα κατά προτίμηση με coated δέρματα.

+11111111

 

Το μέγεθος δε νομίζω ότι είναι τόσο πρόβλημα. Εφόσον κατέχεις την τεχνική σκουπίζεις και στις 8" .. {λέμε τώρα...}

 

Ευχαριστούμε ippex. Πολύ χρήσιμο το βίντεο που ποστάρισες για αρχαρίους.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου