Προς το περιεχόμενο

Computer Game Trailer 'Privates'


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Και επιτέλους μπορώ να μοιραστώ μαζί σας το παιχνίδι που δούλευα εδώ και λίγο καιρό (και που έχω βάλει το κομμάτι ήδη στα clips forum).

 

 

χεχε...

Αν νομίζεται ότι πρέπει να πάει στο θρεντ με το μουσικό κομμάτι, να πάει. Απλά επειδή είναι βίντεο το έβαλα εδώ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ιδέα! Φαίνεται προσεγμένο παιχνίδι και μου θυμίζει τα κινούμενα σχέδια "Εξερευνώντας το ανθρώπινο σώμα" με τον παππούλη που ήταν ο αρχηγός του εγκεφάλου κ.λ.π. Η μουσική επένδυση πάρα πολύ καλή και προκαλεί συνειρμούς ότι το ανθρώπινο σώμα είναι το ίδιο "βρώμικο" με το Σικάγο  της εποχή του Αλ Καπόνε (αυτό μου ήρθε μην με κράξετε αν είναι άσχετο :)).

Σε τι θα κυκλοφορήσει το παιχνίδι; PS3, XBOX, PC ;

Μακάρι να είχα καλό υπολογιστή ή PS3 για να το έπαιζα αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ποτέ...

Εντάξει νομίζω καλύφθηκα με το τι άλλο παιχνίδι θα μπορούσε να σκεφτεί κάποιος...

 

Worms meets earthworm jim και ένα άλλο pc game που δε μπορώ να θυμηθώ με τίποτα όνομα τώρα, σε concept από Μια φορά κ ενάν καιρό η ζωή που αναφέρει και ο kardc (ωραία σειρά, την έβλεπα μανιωδώς! :D)

 

Platform είναι; Προχωράω και σκοτώνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

απ'ότι γνωρίζω το παιχνίδι δια είναι διαθέσιμο δωρεάν από την ιστοσελίδα του channel 4 (UK). Για ΧΒοχ 360 και PC!

 

Το παιγνίο είναι ψιλο-πλατφορμ, με shoot 'em up! Δεν το έχω παίξει, δυστυχώς (γιατι το channel 4 είναι πολύ σκυλιά με θέματα NDA) αλλά θα το παίξω σε λίγο καιρό (πριν κυκλοφορήσει).

 

Και φυσικά όλη τη μουσική την έχω κάνει εγώ... ;) ;D :P

 

Και ναι, αν δεν ήταν τόσο χυδαιο, θα θύμιζε περισσότερο το 'μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοοο! γουσταρα τρελα! και η μουσικη επενδυση ειναι πολυ ταιριαστη απο το λιγο που φαινεται στο trailer!

 

Μπραβο Νικολα!

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Worms meets earthworm jim και ένα άλλο pc game που δε μπορώ να θυμηθώ με τίποτα όνομα τώρα, σε concept από Μια φορά κ ενάν καιρό η ζωή που αναφέρει και ο kardc (ωραία σειρά, την έβλεπα μανιωδώς! :D)

 

+1 ακριβώς (πρέπει να βρούμε ποιό έιναι αυτό που δε θυμόμαστε ;D) . Στο παιχνίδι Family Guy υπάρχουν κάποιες στιγμές που βρίσκεται ο Stewie στο εσωτερικό ανθρωπίνου σώματος, ίσως να θυμίζει και λίγο αυτό :)

 

Και ναι, αν δεν ήταν τόσο χυδαιο...

 

Καρτούν και χυδαίο δεν τα βάζω μαζί ό,τι και να δείχνουν :)

(Εγώ το λέω χιούμορ για ενήλικες)

 

ΥΓ. Αν έχω καταλάβει καλά Νικόλα, δεν σου επιτρέπουν να δημοσιεύσεις δωρεάν τη μουσική που έκανες για το παιχνίδι, αλλά το ίδιο το παιχνίδι διανέμεται δωρεάν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ΥΓ. Αν έχω καταλάβει καλά Νικόλα, δεν σου επιτρέπουν να δημοσιεύσεις δωρεάν τη μουσική που έκανες για το παιχνίδι, αλλά το ίδιο το παιχνίδι διανέμεται δωρεάν?

ναι... (τουλάχιστον για το μέρος που δεν μου επιτρέπετε να μοιράσω τη μουσική...). Απ'ότι ξέρω είναι τσάμπα το παιχνίδι (αλλωστε πρόκειται για sexual education! ;D).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ένα άλλο pc game που δε μπορώ να θυμηθώ με τίποτα όνομα τώρα,

 

To cannon fodder είχα στο νου μου, αλλά μάλλον άσχετο τελικά :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Cannon_Fodder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου