Προς το περιεχόμενο

bugera 6262 γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θεμα ειναι που να τους βρουμε...εδω στην ελλαδα απο οτι ειδα δεν υπαρχει ντιλερ

Ο Στολλας ειναι ο επισημος αντιπροσωπος στην ελλαδα για behringer-bugera. Στο μαγαζι στην πατρα που ειχα παει, εχει σχεδον ολα τα μοντελα bugera. Επισης Αθηνα, ο κουρμπης εχει εναν 333 και εναν 6260 (αν και νομιζω τελευταια φορα που πηγα ο 6260 ηταν χωρις λαμπες, αλλα αμα του ζητησεις για να τον δοκιμασεις λογικα θα μπορει να κανει κατι), και εχει φερει και απο τους καινουργιους (κατι V55 αν δεν απατωμαι). Επισης καγμακη εχω δει εναν 333xl. Οποτε καλες δοκιμες  ;D

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας...

 

Άρη,αν και είναι ωραίο να παίζεις καρφί στον ενισχυτή και να έχεις το γκάζι της λάμπας, τα 120W είναι πάρα πολλά.

Απο τη στιγμή που έχεις την RP γιατί δεν πας σε έναν "καθαρό" ενισχυτή όπως οι V ή ο BC? Η RP πάνω στον λαμπάτο δεν θα σε απογοητεύσει. Έχω και εγώ την RP (πλέον) και την έχω ήδη δοκιμάσει και σε τρανζίστορ και σε λάμπα, οι διαφορές είναι πολύ μεγάλες όταν παίζει στη λάμπα.

 

γενικα η rp αν και τελειο μηχανακι υπαρχει στον εξοπλισμο μου για ειδικες περιπτωσεις οπως να γραφω ντιρεκτ η να χρησιμοποιω καποια εφε της... κατα τα αλλα ισως και ψυχολογικα με ευχαριστει να βαζω την κιθαρα στο ενυσχητη με φουλ γκαζια και να παιζω...

δηλαδη αν ενας λαμπατος ενυσχητης μου εδινε και καποια πολυ βασικα εφε οπως ντιλευ και κανενα κορους και ισως και τιποτε αλλο θα ημουν υπερ υπερ ευχαριστημενις... γιαυτο και κοιταξα και τον line 6 που εχει και 5 εφε... παρεπιπτωντος δεν το σχολιασατε καθολου αυτο... οποτε το ξαναπαραθετω... αυτος πως σας φενεται σε σχεση και με τον ανταγωνισμο σε αυτα τα λεφτα γυρω....αλλα και συγκριτικα με τον Bugera βεβαια....

 

 

http://www.thomann.de/gr/line6_spider_valve_mk_ii_hd100.htm?sid=ae27c9dede89c7284ef3150a4ac4ab2d

 

επισης !!!!!! το αμεσως απο κατω τον κοιταμε ? η ειναι φυλ τραντζιστορ ?

 

http://www.thomann.de/gr/line6_spider_iv_hd_150.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα παρεις γραμμη6 σε αυτα τα λεφτα να δεις αυτον πολυ σοβαρα http://www.dv247.com/guitars/line-6-spider-valve-212-tube-modelling-guitar-amp-combo--44566

 

 

καλη περιπτωση αλλα ψαχνω κατι σε head...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για τον bugera 1990 έχετε ακούσει τιποτα? Βασικά για το καθαρό του κανάλι ενδιαφέρομαι μόνο γιατί παίζω μόνο απο πετάλια. Υποτίθεται πως είναι κλώνος του jcm 900. Θέλω να πάρω μετα το καλοκαίρι μια κεφαλή φτηνή απλά για να υπάρχει σε περίπτωση ανάγκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Γεια χαρα παιδια ! εχω μια απορια σχετικα με τον ενισχυτη (bugera 6262 combo) . χρησιμοποιω πεταλι στο fx loops και οταν παω να κανω αλλαγη (στο ποδοδιακοπτη) απο fx loops σε lead καναλι δεν παει. πρεπει να πατησω το clean  πρωτα και μετα το lead. ετσι λειτουργει κανονικα η εχει καποιο προβλημα το δικο μου?

 

ευχαριστω προκαταβολικα  8)

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Γεια χαρα παιδια! θελω να δοκιμασω 2 πραγματακια για να δω διαφορα στον ηχο του Bugera 6262. καπου διαβασα οτι μπορεις να βγαλεις καποιες λαμπες για να πεσει στα 50 βατ. επισης να βγαλω ενα απο τα δυο ηχεια. μπορουν αυτες οι ενεργεις να δημιουργησουν προβλημα στη λειτουργια του ενισχυτη? εαν γνωριζει καποιος ας απαντησει!

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα  8)

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Βγαζεις ειτε τις δυο εξωτερικες ειτε τις 2 εσωτερικες...

2)Βαζεις τα ΩΜ στο μισο που το ειχες πριν(αν δουλευε στα 16ΩΜ θα το βαλεις στα 8ΩΜ)

3)κανεις biasing με bias probe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου