Προς το περιεχόμενο

bugera 6262 γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια ,

 

ψαχνω εναν high gain λαμπατο ενυσχητη !!! πολυ high gain ομως !

 

σε ενα αλλο θρεντ ενας φιλος προτεινε τον bugera !!! επιδη δεν εχω καθολου εικονα για τον εν λογω ενυσχητη θα ηθελα τις γνωμες σας... εγω αρχικα σκεπτομουν για τον 6505 ομως η διαφορα στην τιμη ειναι μεγαλη οποτε αν αυτος ειναι κυριλε τοτε να προχωρησω... επισης ξερει κανεις ποσα om ειναι ? τι βαρος εχει κτλ.

 

μιλαω γι αυτον

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Bugera-6262-120-Watt-Roehren-Topteil/art-GIT0010518-000

 

θα μπορω να τον συνδεσω με 2χ12 , 4χ12 κτλ ?

 

θενκ γιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο site τους διάβασα οτι έχει διακόπτη που αλλάζει την αντίσταση εξόδου.

Επιλογές 4-8-10 Ω. Άρα δέν θα έχεις πρακτικά πρόβλημα να τον συνδέσεις σε οποιαδήποτε καμπίνα.

Τώρα για τον ήχο... περι ορέξεως που λένε.

Καλό θα ήταν να  τον βρείς να τον δοκιμάσεις κάπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογές 4-8-10 Ω.

 

4-8-16 εννοεις... αυτο ειναι πολυ καλο γιατι οντως δεν θα εχω προβλημα στην συνδεσμολογια... θενκ γου για την επισημανση...

 

γενικα ειναι παρεξηγημενοι ενυσχητες οι bugera ? ειδα κατι βιντεο στο youtube και αυτο καταλαβα... αν καποιος ξερει ας μου πει 5 πραγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ειναι παρεξηγημενοι ενυσχητες οι bugera ?

Εγώ θα έλεγα πολύ.

Ο λόγος είναι η συνεργασία τους με την behringer και ως θυγατρική της, την παίρνει η μπάλα μαζί με την behringer η οποία κατ'εμέ είναι και αυτή πολύ παρεξηγημένη.

Δεν θέλω να σου κάνω το θρεντ "behringer-bugera VS άλλους", αλλά η άποψή μου απο αυτά που έχω και απο αυτά που έχω ακουσει είναι τελίως διαφορετική με το τι πιστεύουν οι περισσότεροι.

Εξάλλου, το Value For Money, δεν σημαίνει πάντα και δευτεροκλασάτα μηχανήματα (όπως έχει αναφερθεί και αποδειχθεί εδώ μέσα παλαιότερα).

Προσωπικά αν ήθελα ενισχυτή τώρα, θα πήγαινα σε bugera, αν όχι σε high gain σίγουρα στον V55 ή στον BC30.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι πολλα 400-500 ευρω... αλλα πρεπει να ειναι παρα πολυ μα παρα πολυ χαι γκειν γιατι γενικα δεν παιζω με πεταλια και οτι ογκο βγαζω θελωνα τον παιρνω απο τον ενυσχητη...εχω δει και αυτον

 

 

http://www.thomann.de/gr/line6_spider_valve_mk_ii_hd100.htm?sid=f19768f488904f23d6d3a8d405f94ba5

 

ξεφευγει βεβαια αλλα θα μας κανει καμια εκπτωση ο μουσικστορ , αν αξιζει κιολας ισως κατι κανω... παντως δεν ψηνομαι για 700 και ... στα 400-500 θελω εκτος αν ειναι κατι πολυ σπεσιαλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου