Προς το περιεχόμενο

Ταλαιπωρία με παραγγελία από dv 247


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Στις 28-4-2010 παρήγγειλα-η έτσι ήθελα να πιστεύω-μια κιθάρα και μια μαλακή θήκη(το όργανο δεν συνοδευόταν από θήκη,όπως πληροφορούσε η σχετική σελίδα του σάιτ)από την παραπάνω ιντερνετική επιχείρηση.

 

http://www.dv247.com/guitars/prs-se-custom-semi-hollow-soapbar-electric-guitar-natural--48394

http://www.dv247.com/cases/fender-standard-gig-bag-for-stratocaster-and-telecaster-black--6416

 

 

Quantity Product Name Price Each

(inc vat) Price Each

(ex vat) Line Total

(ex vat)

1 SE Custom Semi-Hollow Soapbar Electric Guitar, natural (48394) £449.00 £382.13 £382.13

1 Standard Gig Bag For Stratocaster® and Telecaster® - Black (6416) £14.99 £12.76 £12.76

 

Στις 7-5-2010 παρέλαβα τη θήκη και την παρακάτω κιθάρα,που είχε και θήκη.

 

http://www.dv247.com/guitars/prs-se-custom-semi-acoustic-guitar-natural--40162

 

Είχε βέβαια και 20 λίρες χαμηλότερη τιμή από αυτήν που παρήγγειλα.

 

Μετά από συνεννόηση,μέσω μάιλ με τον Έλληνα εκπρόσωπο της επιχείρησης,στις 13-5-2010 στέλνω πίσω το πακέτο κιθάρα,θήκη,συσκευασία,επισημαίνοντας(για αποφυγή περαιτέρω ταλαιπωρίας) πως στη συσκευασία υπήρχε ένδειξη πως επρόκειτο για το μοντέλο με τους soapbar μαγνήτες,το οποίο και είχα παραγγείλει.

Του επισυνάπτω και φώτο από το όργανο ,τις συσκευασίες,τις ενδείξεις και κωδικούς πάνω σε αυτές κ.τ.λ.

 

Τελικά σήμερα ξανά παραλαμβάνω την ίδια-λάθος-κιθάρα που μου είχαν στείλει και την πρώτη φορά...

Μιλώντας πια τηλεφωνικά με τον εκπρόσωπο του dv247 (Θοδωρή Στουρνάρα) καταλήγουμε,μετά από συγνώμες,λυπάμαι και τα σχετικά πως θα κρατήσω την κιθάρα που μου ξανά-μανά-έστειλαν (ναι δεν έχω πια την υπομονή να την ξαναστείλω πίσω και να περιμένω ακόμα ένα μήνα για να μου στείλουν (!?!) το όργανο που είχα αρχικά παραγγείλει και πληρώσει,μέσω,πιστωτικής) και να διευθετήσουμε τη διαφορά των 20 λιρών σε βάρος μου,να μου επιστραφούν δλδ μέσω της πιστωτικής.

 

Περιμένω και θα ενημερώσω μόλις-θέλω να ελπίζω σύντομα-αυτό συμβεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα σου δώσουν πίσω τις 20 λίρες αλλά έπρεπε να ζητήσεις παραπάνω.Εμένα σε αντίστοιχη περίπτωση που είχαν δώσει περίπου 50 ευρώ έκπτωση.Και είναι γεγονός οτι το συγκεκριμένο κατάστημα είναι πολύ καλό αλλά τέτοια λάθη γίνονται πολύ συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) Κακώς κρατάς κάτι που δεν σ΄αρέσει ή τέλος πάντων απλώς συμβιβάζεσαι.

β) Κακώς ζητάς μόνο την (ούτως ή άλλως υποχρωμένοι να στη δώσουν) χρηματική διαφορά.

 

Προσωπικά (μιας και είμαι και γνωστός στριμμένος) θα με είχε ακούσει / διαβάσει όλο το DV.

Δεν με ενδιαφέρει αν γίνονται και πόσο συχνά γίνονται τα λάθη. Με ενδιαφέρει πως διορθώνονται. Και στην προκειμένη δεν διορθώθηκε. Κουκουλώθηκε. Ο κυρ Ντιβής θα έπρεπε να παραλάβει την κιθάρα και αυθημερόν (αφού ενημερωθεί από τον κούριερ ότι την πήρε) να σου στείλει την σωστή. Με ότι compensation σε είδος ή σε χρηματικό ποσό συμφωνήσετε.

Μεγάλη χάρη του κανες.

Και πάλι, κακώς συμβιβάζεσαι.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) Κακώς κρατάς κάτι που δεν σ΄αρέσει ή τέλος πάντων απλώς συμβιβάζεσαι.

+365

Αλλά καλά κάνεις και τα λες εδώ ώστε να μαθαίνουμε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβιβάζομαι γιατί...

Δεν έχω πια απόθεμα υπομονής να περιμένω ακόμα ένα μήνα για να παραλάβω την κιθάρα που αρχικά παρήγγειλα-και έχω ήδη πληρώσει.

Η ελπίδα πως θα μου στείλουν τη σωστή κιθάρα έχει,μαζί με την υπομονή μου,εξανεμιστεί κι αυτή.

Το προϊόν που έχω-ξανά-στα χέρια μου δεν απέχει δραματικά από αυτό που στην ουσία ήθελα.

Έχω την,έστω λεκτική,δέσμευση από το ντι βι μέσω του εκπρόσωπου του Θοδωρή Στουρνάρα πως θα έχω καλύτερες τιμές για τυχόν μελλοντικές αγορές μου. ::)

Το να γκρινιάξω εδώ με αποφορτίζει σε μεγάλο βαθμό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είχα τηλεφωνική επικοινωνία με το Θοδωρή του ντι βι.

Η διαφορά μας των 20 λιρών τακτοποιήθηκε (θα φανεί σε 4-5 μέρες στην κάρτα μου) και υπάρχει η προφορική του δέσμευση για καλύτερη τιμή σε μελλοντική μου αγορά..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω όμως..........

Τους ξαγκίστρωσες αβασάνιστα.

Ασε που έπεα - πτερόεντα ....  ::)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου ήταν και είναι πως δεν έπρεπε να πάρεις τη συγκεκριμένη κιθάρα. Αφού τρώγεσαι και για κάτι άλλο, κάθε μέρα γινεται χαμός εδώ στις αγγελίες. Σίγουρα κάτι θα σου "γυάλιζε στο μάτι".

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Νέστορα,τη συγκεκριμένη κιθάρα ήθελα,με τους p90 και όχι τους custom διπλούς prs,οι οποίοι είναι μια χαρά μαγνήτες,όπως και όλο το προϊόν σε σχέση με την τιμή του.

Για αυτό και ήμουν -λανθασμένα για κάποιους- συγκαταβατικός.

Δεκτό κι ευχαριστώ για τις χρήσιμες επισημάνσεις.

Πέρα από τη αποστολή "λάθος" προϊόντος αυτό που ήθελα να θίξω ήταν η καθυστέρηση της συναλλαγής (ένας μήνας +).

 

Αν στην  επόμενη αγορά μου από το ντι βι δεν έχω καλύτερη τιμή, όπως μου ειπώθηκε,θα νιώσω αδικημένος και θα το χειριστώ αναλόγως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου