Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για mxr blue box + απορια για compressor & boost


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ασχετο αλλα μιας και μιλαμε για boosters πολυ ωραιο πεταλι το οποιο σε βγαζει πραγματικα μπροστα σε μια μπαντα σε ενταση ειναι τα equalizer pedals οπου εκει boostαρεις συγκεκριμενες συχνοτητες χωρις καθολου εξτρα γκαζια.πιο χρισημο κατ εμε απο τα boosters που μιλαγαμε παραπανω.

 

ναι ίσως, αλλά προσωπικά ακόμα ψάχνομαι με τον κομπρεσορα, φαντασου τι θα παθω με ενα equalizer!! εκτος κ αν υπαρχουν presets απο την "ταδε" εταιρεια για διευκολυνση... προσωπικα το booster το θελω για ενταση και μονο (σε συνδυασμο με το blue box το οποιο σου ριχνει σε ενταση, αλλα και για το λογο οτι μονο εγω παιζω κιθαρα στην μπαντα).

απ'την αλλη το satch μου βγαζει ακριβως τη βρωμια που θελω, και το κουμπακι more παιζει το ρολο του booster...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ίσως, αλλά προσωπικά ακόμα ψάχνομαι με τον κομπρεσορα, φαντασου τι θα παθω με ενα equalizer!! εκτος κ αν υπαρχουν presets απο την "ταδε" εταιρεια για διευκολυνση... προσωπικα το booster το θελω για ενταση και μονο (σε συνδυασμο με το blue box το οποιο σου ριχνει σε ενταση, αλλα και για το λογο οτι μονο εγω παιζω κιθαρα στην μπαντα).

απ'την αλλη το satch μου βγαζει ακριβως τη βρωμια που θελω, και το κουμπακι more παιζει το ρολο του booster...

 

καλα σε πηγα και εγω σε κατι αλλο.δεν ειναι τις παρουσις.

παντως μη νομιζεις οτι ειναι και πολυ δυσκολα τα πραγματα συνηθως ειναι απλα.εμεις τα κανουμε πιο δυσκολα καμια φορα.τελος παντων γι αυτο εχουμε και το NOIZ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα μιας και μιλαμε για boosters πολυ ωραιο πεταλι το οποιο σε βγαζει πραγματικα μπροστα σε μια μπαντα σε ενταση ειναι τα equalizer pedals οπου εκει boostαρεις συγκεκριμενες συχνοτητες χωρις καθολου εξτρα γκαζια.πιο χρισημο κατ εμε απο τα boosters που μιλαγαμε παραπανω.

 

δεν διαφωνο με αυτο που λες αλλα γενικα θα πρεπει να εχεις πολυ καλο αυτι κ εμπειρια για να ρυθμισεις "σωστα" ενα eq πεταλακι.

παντως εαν βρεις το "σωστα" κουρδισμενο booster ανακαλυπτεις την αληθεια κ γινεσε πανευτιχης! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τσεκαρω αυτον που προτεινε ο st_eve ο οποιος ειναι φθηνος - απλος και κοντα σε αυτο που ψαχνω...

ευχαριστω για τη βοηθεια!    8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου