Προς το περιεχόμενο

Nord electro 3 73 απέναντι στο Roland VR 700


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ. Τα δοκιμασα και τα 2. Μου αρεσαν και τα 2. Για το Nord εχω αναμονη παραδοσης αν το παραγγειλω απο εδω.

Ενδοιασμο εχω μονο στο βαρος τους που το Roland μου πεφτει 7 κιλα βαρυτερο (ειναι 16 κιλα).

Πειτε μου τις γνωμες σας πληκτραδες αγαπητοι. 8)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπερα στο φορουμ. Τα δοκιμασα και τα 2. Μου αρεσαν και τα 2. Για το Nord εχω αναμονη παραδοσης αν το παραγγειλω απο εδω.

Ενδοιασμο εχω μονο στο βαρος τους που το Roland μου πεφτει 7 κιλα βαρυτερο (ειναι 16 κιλα).

Πειτε μου τις γνωμες σας πληκτραδες αγαπητοι. 8)

 

Πάρε το ελαφρύτερο

και μη το σκεφτείς καθόλου  ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το ελαφρύτερο

και μη το σκεφτείς καθόλου   ;) ;) ;) ;) ;) ;)

και το electro 2 σκεφτομαι,για πιο οικονομικη λυση Το βρηκα κι αυτο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδοιασμο εχω μονο στο βαρος τους που το Roland μου πεφτει 7 κιλα βαρυτερο (ειναι 16 κιλα).

Πάρε αυτό, και θα το κουβαλάει ο Νέστωρας που είναι μπρατσωμένος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο κανει και τη διαφορές έχει με το 3

Η κυριότερη διαφορά είναι ότι το 3 προσφέρει μνήμη στην οποία μπορείς να περάσεις samples (128 mb αν θυμάμαι καλά). Από φίλο που έχει το μηχάνημα αυτό, είναι πολύ μεγάλο βόλεμα για να συμπληρώσεις τη συλλογή ήχων του μηχανήματος.

 

Για μένα, μάλλον αξίζει τα χρήματα με δεδομένο ότι το Electro δεν έχει τα πάντα από ήχους, συν ότι υπάρχουν εξαιρετικές συλλογές samples από την ίδια την Clavia.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυριότερη διαφορά είναι ότι το 3 προσφέρει μνήμη στην οποία μπορείς να περάσεις samples (128 mb αν θυμάμαι καλά). Από φίλο που έχει το μηχάνημα αυτό, είναι πολύ μεγάλο βόλεμα για να συμπληρώσεις τη συλλογή ήχων του μηχανήματος.

 

Για μένα, μάλλον αξίζει τα χρήματα με δεδομένο ότι το Electro δεν έχει τα πάντα από ήχους, συν ότι υπάρχουν εξαιρετικές συλλογές samples από την ίδια την Clavia.

Η μνημη και libraries πιστευω οτι κανουν αισθητη την διαφορα κοστους.

Ετοιμαζομαι να αλλαξω avatar με τονους κοκκινου..

η Roland με ενθουσιασε κατα πολυ με τις παραμετρους και τα ντραιβ στα χαμοντς ειδικα. Το waterfall ομως δεν με ενθουσιασε.

 

το Clavia περναει πλεον στην ιστορια. Θα εμφανιζονται ως Nord οι κυριοι.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου