Προς το περιεχόμενο

Hausell pickups sample


afiltroi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ και επαυξάνω για τον Σταύρο.

Και εγώ πρόσφατα χρειαστηκε να τον ρωτήσω κάτι και ο άνθρωπος μόνο που δεν έγινε χαλί να τον πατήσω...

¶ψογος, εύγε.

Δυστυχώς είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα (στην Ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τους εστειλε πισω σε χρονο dt με την elta courier και ολα αυτα χωρις εξτρα χρεωση τοποθετησης και με δικα του μεταφορικα.

τι αλλο να πω πια? :lol:

 

Ζητώ συγγνώμη που παρέλειψα να το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβαλα και γω τώρα και τον bridge Ηaussel Classic (PAF) (είχα ήδη βάλει και τον neck) και η κιθάρα έχει απογειωθεί !!! Γεια στα χέρια του Γερμανού !

 

τα samples είναι πολύ καλά γραμμένα :wink: μ'άρεσε πολύ η bridge θέση !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστούμε για τα πολύ καλά samples

η πρόσκληση για τα Γιάννενα ισχύει όποτε σε φέρει ο δρόμος...

μην ξεχάσεις την Nighthawk... :wink:

 

Εγώ σε ευχαριστώ τόσο για την πρόσκληση όσο και για τις πολύτιμες συμβουλές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ήχος !! Και το κομμάτι απλό και κατατοπιστικό !!! Μόνο που δεν είμαι σίγουρος για κάτι...Είναι οι μαγνήτες που κάνουν την δουλειά ή τα μηχανήματα γιατί από ότι είδα και ο ενισχυτής σου είναι ... είναι !! Πρίν πως έπαιζε η κιθάρα ? Με τους original μαγνήτες.

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό, αλλά συμφωνώ και με τον προλαλλήσαντα: ένα A/B τεστ, όσο δύσκολο και να είναι, θα ήταν το καλύτερο.

 

Μεγειά πάντως και από μένα, φαίνεται εξαιρετική επιλογή. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ήχος !! Και το κομμάτι απλό και κατατοπιστικό !!! Μόνο που δεν είμαι σίγουρος για κάτι...Είναι οι μαγνήτες που κάνουν την δουλειά ή τα μηχανήματα γιατί από ότι είδα και ο ενισχυτής σου είναι ... είναι !! Πρίν πως έπαιζε η κιθάρα ? Με τους original μαγνήτες.

 

Σίγουρα ένα Α/Β test θα ήταν ακόμα πιο κατατοπιστικο σχετικά με το πόσο καλύτερα ακούγονται οι Ηaussel από τους stock. Ωστόσο επειδή την κιθάρα την έχω σχεδον 10 χρόνια μπορώ με μεγάλη ευκολία να πώ ότι ουσιαστικά αυτήν την στιγμή παίζω με ένα τελείως διαφορετικό όργανο!!!

Χωρίς να γνωρίζω τα ακριβή χαρακτηριστικά των stock ceramic μαγνητών, μπορώ να σου πω ότι σίγουρα είχαν πολύ μεγαλύτερο οutput από τους Haussel (οι Haussel έχουν κοντα στα 7,5kΩ). Το χαρακτηριστικό τους ήταν πως ακουγωνταν εξαιρετικά θολοί, με αποτέλεσμα η κιθάρα να χάνεται μέσα στην μίξη της μπάντας, ένω ο bridge ήταν πολύ τραχύς και είχε κάτι πολύ ενοχλητικά υψηλομεσαια τα οποία έξυναν σε βαθμό κακουργήματος (δυστυχώς όχι αυτά τα υψηλομεσαια που κάνουν έναν μαγνήτη punchy).

Σημαντική επίσης στο τελικό αποτέλεσμα ήταν η συνεισφορά ενός set ηλεκτρικών το οποίο αγόρασα απο το RS GUITARWORKS (500kΩ pots, Hovland cap).

Tέλος σιγουρα πολύ σημαντικό ρόλο παίζει ο εξαιρετικός Germino του diskolos1 ο οποίος πραγματικά τα ΣΠΑΕΙ, καθώς και οι γνωσεις του ιδίου σε θέματα recording!

Thanks satyr :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντική επίσης στο τελικό αποτέλεσμα ήταν η συνεισφορά ενός set ηλεκτρικών το οποίο αγόρασα απο το RS GUITARWORKS (500kΩ pots' date=' Hovland cap).[/quote']

 

Σωστός ! :wink:

 

Τα έχω βάλει και γω και είδα τεράστια διαφορά κυρίως στο opening του μαγνήτη...είναι πολύ πιο smooth ! :wink:

 

Eπίσης όταν χαμηλώνεις το tone δεν "θαμπώνει" όπως πριν...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου