Προς το περιεχόμενο

Hausell pickups sample


afiltroi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι μονοί δε εξαιρετικά αθόρυβοι με φοβερό σκάσιμο...(νομίζω οι classic μου άρεσαν αρκετά περισσότερο από τους blues που ήταν γενικά πιο "τσιτωμένοι"...αλλά περί ορέξεως...)

 

 

¶λλο μοντέλο οι Classic άλλο οι Blues?

Ποίος είναι πιο κοντά σε τόνο με ένα Vintage Strat?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω οι Classic. Οι Blues λογικά είναι πιο hot (για SRV φάση...)

 

Ακριβώς ! Οι blues έχουν πολύ περισσότερο out και είναι πιο "γκαζωμένοι".

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την ασήμαντη και ταπεινή μου γνώμη... αν θέλεις πιο 'hot' ήχο από single coils, καλύτερα να πας σε Ρ90, μίνι humbuckers ή και 'κανονικούς' humbuckers. Δεν ξέρω, κάπως μου κάνουνε οι περισσότεροι overwound single coils που κυκλοφορούν

 

Και ένα ακόμα σημαντικό σημείο είναι ότι ο Χέντριξ ας πούμε δεν έπαιζε με hot μαγνήτες. Είναι καλύτερα να αφήνεις τη ρημάδα τη χορδή να 'ανασάνει'! Και μετά υπάρχουν ένα κάρο πεταλακια ή οι πυρακτωμένες λάμπες του τελικού για να βγάλεις την παραμόρφωση που θέλεις... όπως έκαναν οι παπούδες μας :D my 2 cents...

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου το ειχε πει σε μυν.το αφεντικο της rockinger.

 

ουσιαστικα εχουν παρει τα specs απο τον Hausel και "τυλιγουν" τους μαγνητες μεσα στο μαγαζι τους (στη Γερμανια).

 

Δηλαδή SF θεωρείς τους Rockinger καλύτερους από τους Fender μαγνήτες?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα ακόμα σημαντικό σημείο είναι ότι ο Χέντριξ ας πούμε δεν έπαιζε με hot μαγνήτες. Είναι καλύτερα να αφήνεις τη ρημάδα τη χορδή να 'ανασάνει'! Και μετά υπάρχουν ένα κάρο πεταλακια ή οι πυρακτωμένες λάμπες του τελικού για να βγάλεις την παραμόρφωση που θέλεις... όπως έκαναν οι παπούδες μας :D my 2 cents...

 

+1000

πες τα! :wink: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου