Προς το περιεχόμενο

Συντήρηση κιθάρας


jazzmaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για λόγους χωρητικότητας αλλά και αισθητικής έχω βγάλει τις δύο κιθάρες μου από τις θήκες τους και τις έχω τοποθετήσει σε σταντ. Θα ήθελα να μάθω αν λόγο τις έκθεσης τους είναι πιο επιρρεπείς σε σκεβρώματα η οτιδήποτε άλλο. Γενικά πως είναι ο ιδανικότερος τρόπος να διατηρήσεις ένα όργανο.

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω χρόνια ολόκληρα κιθάρες σε βάση και δεν έχουν πάθει τίποτα. Προσεχε να μην είναι κοντά σε καλοριφέρ ή απευθειας στον ήλιο. Κατα τα άλλα θα σκονίζονται πιο ευκολα και κινδυνεύουν απο τους περαστικούς ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4χρονια που ασχολουμαι με την ηλεκτρικη παντα ετσι τις εχω και εγω..σε stand..και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα..προσεξε ομως!αυτο στην θεσσαλονικη.
οταν παω τα καλοκαιρια κερκυρα που τα βραδια εχει full υγρασια,αν δεν τις εβαζα στις θηκες τους ειχα προβληματα με το κουρδισμα μερικες φορες και στην gibson μου καποια μερα ηταν σαν να ειχε ερθει λιγο το μανικι μπροστα.ακομα οι χορδες ηταν σαν να ειχαν ψιλοσκουριασει..
αν η θερμοκρασια του δωματιου σου ειναι normal δεν θα εχεις προβλημα.ισα ισα το ξυλο χρειαζεται να "αναπνεει" ακομα και αν δεν εχεις σκοπο να παιξεις καποια μερα να την βγαζεις λιγο απο την θηκη καλυτερα για μενα


δοκιμασε παντως και βλεπεις.δεν προκειται να εχεις σιγουρα καποιο σοβαρο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η καλύτερη βάση της αγοράς για κιθάρα,&είναι&η&HERCULES ! Εχω πάρει 4 για τα μωρά μου και είμαι σίγουρος για αυτά ! Και επειδή καποιοι μπορει και να με πουν υπερβολικό, δείτε εδώ και θα καταλάβετε: www.herculesstands.com &

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η καλύτερη βάση της αγοράς για κιθάρα' date='&είναι&η&HERCULES ! Εχω πάρει 4 για τα μωρά μου και είμαι σίγουρος για αυτά ! Και επειδή καποιοι μπορει και να με πουν υπερβολικό, δείτε εδώ και θα καταλάβετε: www.herculesstands.com &

[/quote']

Νομίζω ότι είναι περιττό να ρωτήσω ποιος τα εμπορεύεται αυτά στην Ελλάδα... :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol:

χαχαχαχαχαχχααχχ

 

γιατι νομιζω οτι θα τσαντιστει ο φιλος depblues Τωρα..;ελπιζω οχι ετσι;πλακα κανουμε και οι δυο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλά ρε παιδία, είμαι συναισθηματικά (και οικονομικα :) ) δεμένος με τις κιθάρες μου και αν πάθαιναν τίποτα δε θα μου το συγχωρούσα

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί μου την λέτε em.icon.sad.png&? Βραβευμένη βάση με 5 αστεράκια σας δείχνω από το Guitarist... όπως είδα την φέρνει καποια εταιρία Telesound στην Ελλάδα, τώρα εγώ την είδα στα Γιαννενα em.icon.angry.png&&ρε π%&*η μου !!! em.icon.bigsmile.png&em.icon.bigsmile.png

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου