Προς το περιεχόμενο

dimarzio super distortion vs seymour duncan hot rails


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια ,

 

λοιπον εχω το παραπανω δειλημα... εχω μια στρατ φεντερ και εχω 2 πικγκαρντ.. ενα με μονους και ενα με 2 μονους και εναν διπλο... εχω τους scn σε νεκ και μεση και ψαχνομαι να βρω εναν μαγνητη με αρκετα γκαζια αλλα να συνδυαζεται καπως με τους scn. εχω ξαναθεσει το παραπανω ερωτημα αλλα μιας και επεσε στα χερια μου και ο hot rails ειπα να το ξεκινησω απο το μηδεν...οποτε εχω 2 πικγκαρντ και 2 γκαζιαριδες μαγνητες... ποιον απο τους δυο να βαλω ? θελω να παιζω καλα καθαρα με την φεντερ και οταν σπλιταρω τον bridge να ερχεται κοντα με τους αλλους 2 απο πανω... αλλα οταν ομως παιζω γκαζια θελω να εχει αρκετο γκαζι ακομα και για θρας κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τον super d...ειναι πολυ γκαζιαρης...πολυ λαμπερος...αλλη φιλοσοφια απο seymour....σπλιτ ο ντιμαρζιο ακουγεται αρκετα καλος...σιγουρα θα εκανε κ για τελε...βεβαια χρειαζεται πολυ control με το volume της κιθαρας...γενικα καλος μαγνητης...τον εχω χρονια...οτι πρεπει για μεταλ αλλα και για cut-through-the-mix-blues...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συφωνω κι εγω τον εχω τον dp100 απλα οταν παιζει σαν διπλος εχει μεγαλη διαφορα εντασης σε σχεση με τους scn και ελεγα αν εβαζα τον hot rails μηπως διορθωνοταν αυτο ωστε να εχω και δυνατα γκαζια αλλα και καλη αναλογια της εντασης των μαγνητων...

ασε που ειναι και ψυχολογικο...μια φεντερ στρατ κατεμε πρεπει να εχει μονους μαγνητες... τουλαχιστον σε σχημα μονους  ;D χει κανεις τον hot rails να μου πει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, ο smith έχει τους hot μαζί με τον dp100. Πάντως στην κιθάρα που έκανα, έχω ένα μονοπήνιο vr-1 tesla στη μέση και ένα rockfield mafia στο bridge και δεν έχω πρόβλημα με τα output.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, ο smith έχει τους hot μαζί με τον dp100. Πάντως στην κιθάρα που έκανα, έχω ένα μονοπήνιο vr-1 tesla στη μέση και ένα rockfield mafia στο bridge και δεν έχω πρόβλημα με τα output.

 

σε ευχαριστω αλλα δεν θελω να ξεφυγω απο τους δυο αυτους μαγνητες που εχω στο μυαλο μου...ποση διαφορα μπορει να εχουν οι χοτ απο τους απλους ... γαμωτο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου