Προς το περιεχόμενο

Blood Sweat & Tears - "I Love You More Than You'll Ever Know"


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πρέπει να μιλάς για το συγκρότημα που έπαιζε BS&T και Chicago (25 or 6 to 4 και όχι If you leave me now!) που ήταν συγκρότημα με πνευστά και ήταν οι First που είχαν στη σύνθεσή τους τον ντραμερ Τακη Μαρινάκη (επειτα μέλος των Πελομα Μποκιου) και το πρόγραμμα ανοιγε με τους Persons (Σπαθας, Αντ. Τουρκογιώργης) μετέπειτα Socrates, στο υπόγειο του «Φλίσκου» στην Κυψέλη!

ΟΚ. Δηλώνω πλήρη άγνοιά.

Respect στον σοφό "γέροντα".

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγαπητε parkerfly1955 ,κερδισες τα ποτα μπραβο σου εισαι γνωστης (ο παληος ειναι αλλιως) επισης ο Μικης μου ειπε οτι θα μου στειλει ενα αυθεντικο αυτογραφο BS&T ,ΕΣΥ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ωστε να στο δωσω μολις τι παρω.Ευχαριστω για την συμμετοχη σου πιστευω οτι ειμαστε συνομιλικοι 1955;;;Ισως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Δηλώνω πλήρη άγνοιά.

Respect στον σοφό "γέροντα".

 

Ευχαριστώ αλλά το «γέροντα» δεν θέλει εισαγωγικά αν σκεφτεί κανείς ότι είδα Live το Σπάθα με τη μετασκευασμένη 12χορδη σε 6χορδη να παίζει εκεί Jimi Hendrix και τον Μαρινάκη να παίζει το σόλο από τη Live εκτέλεση του I’m a man των Chicago! Τώρα στα γεράματα, θα ευχόμουν όλοι οι φίλοι στο Noiz να μπορούσαν να δουν τις εικόνες αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε parkerfly1955 ,κερδισες τα ποτα μπραβο σου εισαι γνωστης (ο παληος ειναι αλλιως) επισης ο Μικης μου ειπε οτι θα μου στειλει ενα αυθεντικο αυτογραφο BS&T ,ΕΣΥ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ωστε να στο δωσω μολις τι παρω.Ευχαριστω για την συμμετοχη σου πιστευω οτι ειμαστε συνομιλικοι 1955;;;Ισως

 

Σου στέλνω το mail μου και όντως είμαι και ΄γω μοντέλο του ΄55! Ευχαριστώ για την προσφορά, απάντησα γιατί μου θύμισες τις καλύτερες ίσως στιγμές της ζωής μου και όχι για να κερδίσω. Ευχαριστω ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Chicago με τον Τerry Cath ήταν ΑΑΑλλη μπάντα.

Πάντως το τραγουδάκι το παίζαμε κι εμείς το 1984 (με αρμόνιο κι όχι πνευστά).

Πώ πω κι εγώ του 1968 έλεγα ότι είμαι μεγάλος.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες ειχα στειλει πριν την απαντηση ston Audiokosta και δεν εμφανιστηκε ;;

Επαναλαμβανω πως το γκρουπ ειναι οι First και ο μπασιστας τους Μικης Μιχος ειναι ακομη σε παραγωγικη κατασταση μουσικα (πραγματικο μουσικο κεφαλι) .Ο τυπος γραφι κομματια και τα πουλαει Αμερικη με τα διαφορα ''κονε'' που εχει.στειλε μου μηνυμα να σασ πω την μπαντα μου (απαγορευεται η αυτοπροβολη ...κανονισμοι γαρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα στα γεράματα, θα ευχόμουν όλοι οι φίλοι στο Noiz να μπορούσαν να δουν τις εικόνες αυτές.

Τα εισαγωγικά ήταν γιατί δεν ξέρω αν θα παρεξηγηθείς.

Τζόβενο δεν είμαι ούτε γω και τον Φλίσκο (First & Foremost  ;D) πρέπει να τον πρόλαβα πιτσιρίκος όταν με τρέχανε οι τρελλαμένες οι ξαδέρφες μου στη Φώκα Νέγρα.

 

Και μετά πολλές συνειδητές (τις περισσότερες φορές  ;D) εικόνες στα 80's ............ ουουουου να χω να σου λέω

 

Αλλά παρόλα αυτά λέω κάθε γενιά και τις δικές της εικόνες - μεγαλεία.

Που διηγώντας τα θα κλαιν.  ;D

 

Ρε παιδες ειχα στειλει πριν την απαντηση ston Audiokosta και δεν εμφανιστηκε ;;

 

(απαγορευεται η αυτοπροβολη ...κανονισμοι γαρ)

 

Κάτι έγινε με τον server............ πάλι

 

Δεν απαγορεύεται να μας πεις το γκρουπ σου.

Για όνομα.... Όλοι το κάνουμε. Σχεδόν επιβάλλεται.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στειλε μου μηνυμα να σασ πω την μπαντα μου

 

Mellow mood ?  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Chicago με τον Τerry Cath ήταν ΑΑΑλλη μπάντα.

Πάντως το τραγουδάκι το παίζαμε κι εμείς το 1984 (με αρμόνιο κι όχι πνευστά).

Πώ πω κι εγώ του 1968 έλεγα ότι είμαι μεγάλος.....

Τα συγκροτήματα με αρμόνιο επαιζαν την εκτέλεση με τους Spenser Davis Group (αργότερα με αλλαγές Traffic) οι οποίοι έγραψαν το τραγούδι αυτό και με τη φωνή του Steve Winwood. Πού να βρεθούν πνευστά τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου